Gıda Hattı

Ziraat odası üzüm fiyatını düşürmemek için 'ihtiyacın kadar sat' kampanyası başlattı

27 Ağustos 2006, 17:34
Paylaş

Denizli Ziraat Odası, tüccarların üzüm üreticisinin bir yıl emek verdiği ürünü ucuza satmaması için, "Ürününü açığa dökme, ihtiyacın kadarını sat" kampanyası başlattı.
Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, üreticilerin üzümü depolamadaki sıkıntısını oda olarak karşılayacaklarını belirterek, ürünlerin hepsini birden pazara çıkarmadan ihtiyaç kadar satılmasını istedi. Gemici, ihracatçıların üreticilerin yetiştirdiği üzümü ucuza kapatma çalışmaları üzerine, ziraat odaları olarak çekirdeksiz üzümde potansiyel olan Manisa ve Denizli'de koordinasyon toplantıları yaptıklarını ifade etti...

Denizli Ziraat Odası, tüccarların üzüm üreticisinin bir yıl emek verdiği ürünü ucuza satmaması için, "Ürününü açığa dökme, ihtiyacın kadarını sat" kampanyası başlattı.
Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, üreticilerin üzümü depolamadaki sıkıntısını oda olarak karşılayacaklarını belirterek, ürünlerin hepsini birden pazara çıkarmadan ihtiyaç kadar satılmasını istedi. Gemici, ihracatçıların üreticilerin yetiştirdiği üzümü ucuza kapatma çalışmaları üzerine, ziraat odaları olarak çekirdeksiz üzümde potansiyel olan Manisa ve Denizli'de koordinasyon toplantıları yaptıklarını ifade etti.
Gemici, "Açık fiyat belirtmeden ihracatçının veya tüccarın eline teslim etmemeleri konusunda uyardık." diye konuştu. Üreticinin ürünü pazarda az az ihtiyacı kadar satması gerektiğinin altını çizen Gemici, "Biz ziraat odaları olarak depolamada üreticiye destek olacağız. Geçen yıl kuru üzüme 1 YTL 50 kuruşa satıldı. Bu yılda kuru üzüme 1 YTL 60 kuruş fiyat biçtik. Üretici bu fiyatın altında saymamalı yoksa bir yıllık emeği boşa gider." şeklinde konuştu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.