Gıda Hattı

Zeytin ile Zeytinyağında Markalı ve Ambalajlı İhracat Ödüllendirildi

13 Ocak 2008, 22:32
Paylaş

Ege İhracatçı Birlikleri, 2006 ve 2007'de zeytin ve zeytinyağı ihracatında başarılı olan üyelerine ödül verdi. Ambalajlı zeytinyağı, Türk malı zeytinyağı, Türk malı sofralık zeytin, ambalajlı sofralık zeytin, genel sofralık zeytin ve genel zeytinyağı olmak üzere 8 kategoride yapılan değerlendirmeye göre ilk üçe giren firmalar, ödüllerini Ege İhracatçı Birlikleri'nde önceki gün düzenlenen törende aldılar. Törenin açılış konuşmasını yapan Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nedim Güreli, bu ödül töreninin Türkiye'nin ihracat politikasına uygun olarak Türk malı ve ambalajlı ürün satışını artırmaya yönelik olduğunu söyledi.

Ambalajlı ve markalı satışa ödül

Ege İhracatçı Birlikleri'nin 2006 verilerine göre ambalajlı zeytinyağı ihracatında Ekiz Yağ birinci, Olivos Gıda ikinci, Yudum Gıda üçüncü; tescilli Türk malı zeytinyağı ihracatında Olivos Gıda birinci, Yudum Gıda ikinci, Ticaret ve Sanayi Kontuvarı üçüncü; tescilli Türk malı sofralık zeytin ihracatında Yeniçağ Gıda birinci, Maroli Gıda ikinci, Saltay Dış Ticaret üçüncü; ambalajlı sofralık zeytin ihracatı kategorisinde Yeniçağ birinci, Maroli ikinci, UGS-Urla Gıda üçüncü oldu.

2006'da genel sofralık zeytin ihracatında Yeniçağ birinci, Maroli ikinci, Korhan Pazarlama ilk üçte yer alırken, 2007 yılında bu kategoride Yeniçağ birinci, UGS-Urla Gıda ikinci, Maroli üçüncü oldu. Genel zeytinyağı ihracatında 2006'da Nejat Atalan Dış Ticaret birinci, Ekiz Yağ ikinci, Lio Yağ üçüncü oldu. 2007'de ise aynı kategoride birinciliği Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği alırken ikinci Nejat Atalan, üçüncü Rast Gıda oldu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.