Gıda Hattı

ZARA 'Ekmekli sandalet reklamı' na büyük tepki! Zara kimin, sahibi kimdir? Zara nerenin markası?

13 Haziran 2022, 12:20
Paylaş
ZARA 'Ekmekli sandalet reklamı' na büyük tepki! Zara kimin, sahibi kimdir? Zara nerenin markası?
Zara yaptığı son reklamla eleştiri yağmuruna tutuldu. Söz konusu reklamda tanıtılan sandaletin bir ekmeğin üzerine konumlandırılması ülkemizde "nimete saygısızlık" olarak büyük tepki gördü. Sosyal medyadan da tepkilerin çığ gibi büyürken, Zara reklamı sonrası birçok vatandaş Zara'nın sahibi kim, Zara hangi ülkenin markası sorularını araştırmaya başladı. Detaylar haberimizde...

Zara yaptığı 'Ekmekli sandalet reklamı' eleştiri yağmuruna tutuluyor. Söz konusu reklamda tanıtılan sandaletin bir ekmeğin üzerine konumlandırılması ülkemizde "nimete saygısızlık" olarak görüldü.

Yeni ürün katalog çekimlerinde sandalet tanıtımına ekmeği alet eden ve ekmeğin üstüne ayakkabı koyan  Zara bu skandal hakkında henüz bir açıklama yapmazken ülkemizde #Zarahaddinibil hashtagi ile binlerce kişinin eleştiri yağmuruna tutuldu. Zara'nın ekmekli sandalet reklamı rezaleti sonrasında, birçok vatandaş Zara'nın sahibi kim, Zara hangi ülkenin markası sorularını araştırmaya başladı. Detaylar haberimizde...

Zara, İspanyol merkezli giyim ve aksesuar markası. 1975 yılında Arteixo, Galiçya'da Amancio Ortega ve Rosalía Mera tarafından kuruldu. Mağazaları genelde büyük alanlar üzerine kurulmaktadır. Dünyanın en büyük 3 hazır giyim şirketinden biridir. 2015 yılı itibarıyla dünya genelinde 88 ülkede 2.000'in üzerinde mağazası vardır. Türkiye'de ise 37 mağazası bulunmaktadır.

İnditex grubu bünyesinde yer alan Zara grubun en büyük şirketidir. İnditex grubunda Zara ile beraber; Massimo Dutti, Pull and Bear, Oysho, Uterqüe, Stradivarius, Zara Home ve Bershka markalarıda yer almaktadır.

Markanın Almanya'da yayınlanan katalog reklamları kamuoyuna yayıldı. Bahsi geçen görsellerde, ekmeğin ayaklar altına alındığı görüldü. Söz konusu reklamda ayakkabının içinde, sandaletin altında ve üstünde ekmek görülüyor. Ekmeğin bu şekilde kullanılması çok sayıda kişinin tepkisine yol açtı.

Yıldız Tilbe'den ZARA'ya büyük tepki!

Ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe de Zara'ya tepki gösteren isimlerden biri oldu. Yıldız Tilbe, paylaşımlarında 'Dünyada ve ülkemizde o kadar aç ve muhtaç varken, ekmeğe bu hakaret nasıl yapılır. Ayaklar altında siz kalın inşallah' dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.