Gıda Hattı

YZB 2016, Perakende Sektöründe Verimlilik için kapılarını açıyor

11 Nisan 2016, 10:46
Paylaş
YZB 2016, Perakende Sektöründe Verimlilik için kapılarını açıyor

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen ve organize gıda sektörünün en büyük organizasyonu olan Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor Kongre ve Fuarı YZB 2016, 13 Nisan’da başlayacak. Etkinlik bu yıl “Perakende sektöründe verimlilik” temasıyla gerçekleştirilecek.

yzb-logo-gidahattiYerel Zincirler Buluşuyor (YZB) 2016, 13-14 Nisan 2016 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde Organize gıda perakendesinin en büyük fuar ve konferans organizasyonu olan Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) 2016’nın 8’incisi bu yıl 13-14 Nisan tarihlerinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi‘nde yapılacak.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen YZB 2016, üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden sektöre hizmet sunan firmalara kadar on binlerce paydaşı “Verimlilik” teması altında buluşturacak. Globus Fuar ve Kongre Yönetimi tarafından iki günlük bir programla gerçekleştirilecek organizasyon önceki yıllarda olduğu gibi fuar ve konferans olmak üzere iki ayrı bölümde yapılacak. Ayrıca “Perakendenin En Başarılı Fikirleri” de YZB kapsamında düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak.

yzb-kongre-gidahatti

Konferansın konuşmacılarından TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, AK Parti Karaman Milletvekili, Pankobirlik Başkanı Recep Konuk, “Birliğin Bereketi: Bir Kalkınma Hikayesi” başlıklı konuşmasında, çiftçilerin birlikten doğan başarı hikâyesini anlatacak.

Organizasyonda Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel ilerlemenin ve inovasyonun hız kesmediği bir dönemde iş yapmanın zorluklarına dikkat çekecek. Yüksel, “Rekabetin Yıkıcı Platformu: Bilgi” başlığı altında, bilginin ve ilerlemenin artık büyük veriden geldiği günümüz iş dünyasında dikkatle izlenmesi gereken yenilikçi uygulamalarla bunlardan alınacak dersleri anlatacak.

Vodafone Türkiye Ticari Operasyonlardan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sinan Kızıldağ da konferansın katılımcılarına “Yeni Nesil Perakende” süreçlerini anlatırken, başarı kazanmış uygulamaları yerel ve küresel örneklerle paylaşacak. Sinan Kızıldağ, bir teknoloji şirketinin bakış açısıyla mobil teknolojinin perakende sektörüne getirdiği kolaylıkları, gıda perakendecilerinin kendileri için en uygun çözümü nasıl seçebileceklerine ilişkin ipuçlarını verecek.

yzb-fuar-gidahatti

Konferansın ikinci günü sahne alacak olan CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa ise “Perakende ne durumda ve sanayi nereyi gidiyor? Uluslararası piyasalar durgunluk mu bekliyor, çalkantı mı? Ama her şeyden önemlisi ne olacak bu Türkiye'nin hali?” sorularının yanıtlarını katılımcılarla birlikte masaya yatıracak. Deneyimli ekonomi gazetecisi Emin Çapa, yerli sermayenin yerel temsilcileri olan perakende sektörüne, gündeminin nabzını tutan bir uzmanın gözüyle bakarak ekonomik durum değerlendirmesi yapacak ve bu ekonomik ortamda verimli bir şirket olmak için dikkat edilmesi gerekenleri anlatacak.


GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.