AramaArama
Gıda Hattı

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak?

24 Ağustos 2021, 14:12
Paylaş
Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak?
Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak? Milyonlarca öğrenci ve veli bu sorunun yanıtını arıyordu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yeni eğitim öğretim yılına ilişkin detayları açıkladı. Peki, okullar ne zaman açılacak?

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak?Eylül ayında açılacak olan okullar için öğrenciler ve veliler heyecanlı. Yüz yüze eğitim yeni eğitim öğretim yılında nasıl olacak? Milli Eğitim Bakanlığı okulların 6 Eylül'de açılacağını duyurdu.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

MEB'den yapılan açıklamaya göre okullar 6 Eylül'de açılacak. Sorumluluk ev hazırlık sınıflarında yeterlilik sınavları 1 Eylül - 12 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

kurslarının sadece 8 ve 12. sınıflara yönelik olacağını belirten Özer, okullarda alınacak tedbirleri şöyle sıraladı:

"Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız, okula maske takarak gelecek. Öğrenci ve personelimizin okul içinde maskeye ihtiyaç duymaları durumunda okul idarelerimiz tarafından maskeler ücretsiz olarak sağlanacak. Kurum personeli ve öğrenciler dışındaki kişilerin okula giriş ve çıkışları okul yönetimleri tarafından sınırlandırılacak. Okullardaki tüm kapalı alanlar, her gün dezenfekte edilecek. Okuldaki sınıf ve tüm kapalı alanlarda bulunan kapı ve pencereler açılarak sık sık havalandırma sağlanacak."

UYUM HAFTASI NE ZAMAN?

1. Sınıflar ve anaokulları için uyum eğitimi 1 - 3 Eylül tarihleri arasında olacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİME KATILAMAYAN ÖĞRENCİLER NE YAPACAK?

Bakan Özer, mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrenciler için TRT EBA TV ve EBA platformu aracılığıyla eğitimin devam edeceğini de kaydetti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.