Gıda Hattı

“Yok öyle istediğin gibi at koşturmak! Biz varız” diyen Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası’na gidiyor

15 Ekim 2021, 14:47
Paylaş
“Yok öyle istediğin gibi at koşturmak! Biz varız” diyen Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası’na gidiyor

Merkez Bankası üst yönetimindeki değişikliklerin ardından piyasalarda hareketlilik sürerken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nden sürpriz bir hamle geldi. “Dolar rekorlar kırıyor. Motorin ve benzine yine zam geldi. Sebep olduğun bu rezaletin milleti ezmesini daha fazla izleme Erdoğan, Kara Kış Fonu'nu kur!” diyen Kılıçdaroğlu, saat 15.30’da Merkez Bankası’na gideceğini belirterek, “Yok öyle istediğin gibi at koşturmak. Biz varız ve mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nu kabulü ve Bankanın iki başkan yardımcısı ile bir Para Politikası Kurulu üyesinin görevden alınması, başkan yardımcılığı ile PKK üyeliğine iki isim atanmasının ardından piyasalarda başlayan hareketlilik sürüyor.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan sert tepki!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan gelişmeler üzerine sosyal medya hesabından ilk olarak “Erdoğan ve Merkez Bankası Başkanı el ele verdi, halkımızı fakirleştiriyorlar. Bu açıkça millete zulümdür. Şunu da söyleyeyim, Merkez Bankası Başkanı’nın bu ihanette sorumluluğu gitgide artıyor. Unutmayacağım bunu!” mesajı verdi.

Piyasalarda hareketlilik devam ederken, Kılıçdaroğlu bu kez Merkez Bankası’na gideceğini duyurdu. Kılıçdaroğlu, paylaşımında şunları kaydetti:

“Dolar rekorlar kırıyor. Motorin ve benzine yine zam geldi.

Sebep olduğun bu rezaletin milleti ezmesini daha fazla izleme Erdoğan, Kara Kış Fonu'nu kur!

Ayrıca bugün 15.30’da Merkez Bankası’na gideceğim. Yok öyle istediğin gibi at koşturmak. Biz varız ve mücadele edeceğiz.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.