AramaArama
Gıda Hattı

Yoğun bakımdaki mühendisin feryadı: “Ben de aşı olmayın diyordum”

25 Ağustos 2021, 11:18
Paylaş
Yoğun bakımdaki mühendisin feryadı: “Ben de aşı olmayın diyordum”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 20 gündür yoğun bakımda olan 35 yaşındaki mühendis Uğur Çalışkan’ın “Ne olur, bilinçsiz insanları televizyona çıkarmayın. Herkes konuşuyor, sağlık siyasetle karışıyor. İnsanlar doğru bilgilendirilmiyor. Daha düne kadar ben de aşı olmayın diyordum” mesajını, twitter hesabından paylaştı. Koca, aşılanmada tek çok yüksek riskli il kalan Şanlıurfalılara da çağrı yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Covid-19 nedeniyle 20 gündür yoğun bakımda tedavi gören Uğur Çalışkan adlı bir mühendisin video mesajını paylaştı. Koca, şu ifadeleri kullandı:

“Düne kadar ben de aşı olmayın diyordum”

“Ne olur, bilinçsiz insanları televizyona çıkarmayın. Herkes konuşuyor, sağlık siyasetle karışıyor. İnsanlar doğru bilgilendirilmiyor. Daha düne kadar ben de aşı olmayın diyordum.”

UĞUR ÇALIŞKAN, 35 yaşında, mühendis. Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde 20 gündür yoğun bakımda.”

Ancak Bakanın bu paylaşımına, bazı sosyal medya kullanıcılarının karşı çıkışları da vardı. Bir paylaşımda, “Sinovac hastaneye yatışları %100 engelliyor diyen siz değil miydiniz sayın bakan. Insanlar sizin tutarsız açıklamalarınızdan neye güveneceğini şaşırdı. Yarın bir gün Biontek de Sinovacın akibetini yaşarsa ne olacak. Ne yapmaya çalışıyorsunuz!!!” ifadeleri kullanıldı.

“Toplam doz sayısında dünyada 7. sıradayız”

Bir süredir renklerle illerdeki aşılama oranlarını da paylaşan Bakan Koca, kırmızı renkte çok yüksek riskli olarak kalan tek il Şanlıurfalılara yönelik çağrı yaptı. Koca’nın konuya ilişkin son paylaşımları da şöyle:

“Toplam doz sayısında dünyada 7. sıradayız. Nüfusu Türkiye ile aynı olan aşı üreticisi Almanya 6. sırada. İlk sıradaki ülke, 1 Milyar 400 Milyon nüfuslu, yine aşı üreticisi Çin. Birçok Avrupa ülkesi ise, bu ülke ile aynı hızı, aynı performansı gösteremedi. “HADİ AMA BEKLİYORUZ!”

Karadeniz sahili boydan boya mavi, tek kırmızı il Şanlıurfa kaldı

“Daha güzel günler göreceğiz Trabzon, motorları maviliklere süreceğiz. İlk doz aşı oranında %75’i aşan Trabzon’a saygılar!”

“Karadeniz sahili boydan boya Mavi!”

“Yeşil Bursa Mavi oldu. %75’i aşan ilk doz aşı oranıyla hangi şehir olmaz!”

“4 İYİ HABER! Bursa ve Trabzon’dan söz ettik. Diğer 2 haberimiz de önemli: Mardin çok yüksek risk seviyesini yüksek risk seviyesine, Adıyaman yüksek risk seviyesini orta risk seviyesine indirdi. Kırmızı tek ilimiz var, Şanlıurfa. İlk doz aşı oranıyla o da hepimizi sevindirecek!”

“Günaydın Şanlıurfa. Bugün ilk doza karar verip, çok yüksek olan risk seviyemizi düşürelim. Haritada kırmızı tek iliz. Bu yalnızlık bile iyi değil!”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.