Gıda Hattı

YKS: Temel Yeterlilik Testi nasıldı (TYT) zor muydu? TYT sınav yorumları

18 Haziran 2022, 16:01
Paylaş
YKS: Temel Yeterlilik Testi nasıldı (TYT) zor muydu? TYT sınav yorumları
Milyonlarca üniversite adayının beklediği gün geldi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) bugün başlıyor. Milyonlarca aday bugün Temel Yeterlilik Testi (TYT) yarın da Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) için sınav salonlarında ter dökecek. Peki; YKS: Temel Yeterlilik Testi nasıldı (TYT) zor muydu? TYT sınav yorumları. Detaylar haberimizde...

Adaylar sınav salonda ter dökerken, veliler de dışarıda büyük bir heyecan yaşıyor.  Milyonlarca aday bugün Temel Yeterlilik Testi (TYT) yarın da Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) için sınav salonlarında ter dökecek. Peki; YKS: Temel Yeterlilik Testi nasıldı (TYT) zor muydu? TYT sınav yorumları. Detaylar haberimizde...

TYT SINAV YORUMLARI

YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi sona erdi. Saat 10.15’de başlayan sınavda adaylar 2 saat 45 dakikada 120 soruyu yanıtlamaya gayret etti. Sınavdan çıkanlardan edinilen ilk izlenime göre adaylar bu yılkı TYT’de fazla zorlanmadı. İşte sınavdan çıkanların aktardığı izlenimler.

Murat Gülaçtı: "Matematik epey zordu ama Türkçe benim için kolaydı. Adayları çok arada bırakacak seçenekler vardı. Paragraflar geçen senelere göre daha kısaydı. Süre benim için yeterliydi 20 dakika erken çıktım."

Derya Şentürk: Çok güzeldi sınav. Aynı anda ÜNİVERSİTE okuyorum ben zaten kendimi denemek istedim. Ben sayısalcı değilim ama matematik bile kolay geldi. 15 soru cevapladım. İlk sınavımda bu kadar matematik yapamamıştım. Sınav çok hoşuma gitti. Türkçe soruları önceki dönemlere göre kısaydı. Tarih de iyi geçti ama coğrafya da zorlandım çünkü direkt bilgi soruları vardı.

Ecem Karamukoğlu: Türkçe zorladı ama matematik kolay geldi. Fakat onda da üslü sayılarda zorlandım. Sosyal de zordu bilgi odaklı sorular sormuşlardı. Sınav beklediğimden biraz daha zordu genel olarak ama fena geçmedi.

İbrahim Can: "Sınava çok çalışmadım ama elimden geleni yaptım. 40 soru falan çözdüm. Verdikleri silgiyi hiç açmadan sınavdan çıktım. İngilizce’de kendimi geliştirdiğim için Yabancı Dil Testi’nde kendime güveniyorum. İngiliz Edebiyatı ya da tercümanlık istiyorum."

Beyza Yılmaz: Sınav yapılabilir bi sınavdı zor değildi. Matematik benim için kolaydı son iki soruya bakamadım sürem  yetmedi. Tıp istiyorum hangi okul olduğunun önemi yok.

Erdem Yazıcı: Türkçe’de biraz fazla zaman kaybettim. Çok fazla paragraf vardı dil bilgisi sorusu 3 taneydi.  Paragrafları okuduğumda baktığım şıkların hepsi aynıydı. Yazılım mühendisi olmak istiyorum.

 

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.