Gıda Hattı

YKS günü toplu taşıma ücretsiz mi? 18-19 Haziran 2022 YKS günü toplu aşıma ücretsiz mi?

17 Haziran 2022, 14:46
Paylaş
YKS günü toplu taşıma ücretsiz mi? 18-19 Haziran 2022 YKS günü toplu aşıma ücretsiz mi?
18-19 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan üniversite sınavına sayılı saatler kaldı. YKS günü toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığı merak ediliyor. Öğrenciler 18 Haziran ve 19 Haziran tarihlerinde YKS oturumları olan TYT, AYT ve YDT’ye girecekler. Peki, YKS günü toplu taşıma ücretsiz mi? YKS’ye girecekler için otobüs, metro, metrobüs bedava mı? 18-19 Haziran 2022 YKS günü toplu aşıma ücretsiz mi? Detaylar haberimizde...

"YKS günü toplu taşıma ücretsiz mi?" sorusunun yanıtı şimdiden araştırılmaya başlandı. Ulaşım Dairesi Başkanlığı resmi hesabı üzerinden yapılan açıklamada bulundu. Peki, YKS günü toplu taşıma ücretsiz mi? YKS’ye girecekler için otobüs, metro, metrobüs bedava mı? 18-19 Haziran 2022 YKS günü toplu aşıma ücretsiz mi? Detaylar haberimizde...

18-19 Haziran 2022 YKS günü toplu aşıma ücretsiz mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; Her iki sınav için geçerli olacak ücretsiz toplu ulaşımdan faydalanmak isteyenlerin sınav belgeleri veya görevli belgelerini göstermeleri yeterli olacak. Sınav başlangıcının 2 saat öncesinden başlayan ücretsiz ulaşım imkanı, sınav bitişinin 2 saat sonrasına kadar devam edecek.

Ulaşım Dairesi Başkanlığı resmi hesabı üzerinden yapılan açıklamada Haziran Cumartesi ve 19 Haziran Pazar günü yapılacak olan YKS "Yükseköğretim Kurumları Sınav'larına" girecek öğrenci ve öğretim görevlileri için toplu taşımanın ücretsiz olduğu duyuruldu ve detaylar açıklandı.

Yapılan açıklamada, ‘18 Haziran Cumartesi ve 19 Haziran Pazar günü yapılacak olan #YKS "Yükseköğretim Kurumları Sınav'larına" girecek öğrenci ve öğretim görevlileri @istanbulkart entegrasyonuna dahil toplu ulaşım araçlarından ücretsiz olarak yararlanabilecektir.’ denildi. Açıklamada, @ietttr, @metroistanbul ve @sehir_hatlari hesapları etiketlendi.

18 HAZİRAN CUMARTESİ OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ?

18 Haziran Cumartesi YKS nedeniyle toplu ulaşım ücretsiz olacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi hafta sonu öğrenciler, veliler ve sınav görevlileri için EGO otobüsleri, ANKARAY, metro ve teleferik hizmetlerinin ücretsiz olduğunu duyurdu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.