Gıda Hattı

Yıldız Holding’e Yılın Satın Alma Finansmanı Ödülü

12 Kasım 2015, 13:29
Paylaş
Yıldız Holding’e Yılın Satın Alma Finansmanı Ödülü

Türkiye’nin en prestijli finans ödül platformlarından Bonds&Loans 2015 ödülleri sahiplerini buldu. Yıldız Holding, United Biscuits satın alımı ile Yılın M&A/Satın Alma Finansmanı Ödülü’ne layık görülürken, grup şirketlerinden Gözde Girişim de tahvil ihracı ile Yılın Yerel Bono Anlaşması kategorisinde ikinci oldu.

Yerel piyasadaki finansal işlemleri değerlendiren, Türkiye’deki en önemli platformlardan Türkiye Bonds&Loans Ödülleri, 11 Kasım 2015 Çarşamba akşamı Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen törende sahiplerini buldu.

Yıldız Holding Gözde Girişim Genel Müdürü Mustafa AydemirYıldız Holding, Yılın M&A/Satın Alma Finansmanı -M&A/Acquisition Finance Deal of the Year kategorisinde ödüle layık görülürken, grup şirketlerinden Gözde Girişim de, Yılın Yerel Bono Anlaşması - Local Bond Deal of The Year kategorisinde ikinci oldu. United Biscuits ödülünü Yıldız Holding Global M&A ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nurtaç Ziyal, Gözde Girişim’in ödülünü ise Gözde Girişim Genel Müdürü Mustafa Aydemir teslim aldı.

Bağımsız uzmanlardan oluşan büyük bir komitenin yanı sıra geniş bir sektör kitlesi arasında da yapılan değerlendirme süreci bu yıl 4- 17 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleşti. Ödüller için 10 farklı kategoride 70’den fazla işlem ve 100 kurum başvuruda bulundu.

EMEA Finance da ödüllendirmişti

United Biscuits satın alımı dünyanın en önemli finans platformlarından EMEA Finance tarafından da Haziran ayında Yılın En İyi Satın Alma İşlemi Ödülü’ne layık görülmüştü. Uluslararası bu ödül sonrasında satın alım işlemi, Bonds&Loans Ödülü ile taçlanmış oldu.

Yıldız Holding, Kasım 2014’te United Biscuits’i satın almış ve bu işlemle dünyanın üçüncü büyük bisküvi üreticisi konumuna yükselmişti. Blackstone ve PAI özel sermaye fonlarının sahip olduğu United Biscuits’in satın alınması sürecinde Yıldız Holding’e HSBC ve Ünlü&Co şirketleri aracılık etmiş; Deloitte, süreçte Yıldız Holding’e mali danışmanlık hizmeti vermişti. Hukuk danışmanlığı görevini ise Linklaters üstlenmişti.

Gözde Girişim’e, Yılın Yerel Bono Anlaşması kategorisinde ikincilik

Yıldız Holding grup şirketlerinden Gözde Girişim’in tahvil ihracı ile Boans&Loans Ödülleri’nde Yılın Yerel Bono Anlaşması kategorisinde ikinci olduğu işlem, şirketin yerel borç sermaye piyasalarında gerçekleştirdiği ilk tahvil ihracı olarak 2014 yılında gerçekleşmişti. 2 yıl vadeli, 300 milyon lira olarak çıkılan ancak gelen talep üzerine 400 milyon TL olarak tamamlanan tahvil ihracı, bugüne kadarki en büyük şirket ihracı olarak kayıtlara geçmiş, tahviller, toplam 70'in üzerinde nitelikli ve profesyonel yatırımcı tarafından talep görmüştü. İşlemde aracılık görevini ise Ünlü & Co üstlenmişti.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.