AramaArama
Gıda Hattı

Yıldız Holding, Polinas’ı halka açıyor

20 Nisan 2016, 12:24
Paylaş
Yıldız Holding, Polinas’ı halka açıyor

Esnek ambalaj, gıda muhafaza ve mutfak sarf malzemelerinde 190 bin tonluk üretim kapasitesiyle Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen ambalaj filmi üreticilerinden Polinas halkı açılıyor. Yıldız Holding, bu amaçla Sermaye Piyasası Kurumu’na başvuruda bulundu.

polinas-fabrika-dis-gidahatti

Yıldız Holding şirketi Polinas, sermaye artırımıyla gerçekleştirilmesi planlanan halka arz için Sermaye Piyasası Kurumu'na (SPK) başvuruda bulundu. Halka arzda elde edilecek gelir şirketin büyümesi için kullanılacak. Halka arz için Ünlü Menkul Değerler ve Bizim Menkul Değerler yetkilendirildi.

polinas-fabrika-gidahatti

Polinas’ın cirosu 611 milyon TL

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı portföy şirketi Polinas, son genel kurul toplantısında yine Gözde Girişim Sermayesi bünyesindeki Rotopaş Ambalaj ile birleşme kararı almıştı. Polinas, bünyesine kattığı Rotopaş Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Rotopaş Ambalaj sayesinde ürün yelpazesini genişleterek, gıda tipi streç filmler, çöp torbaları, alüminyum folyo ve diğer mutfak sarf malzemeleri alanında da üretim ve satış yapıyor. Şirket, söz konusu gıda muhafaza ve mutfak sarf malzemesi ürünlerini Sera markası adı altında piyasaya sunuyor.

polinas-urun-gidahatti

Polinas çatısı altında birleşen iki şirketin 2015'te toplam cirosu 611 milyon TL'yi buldu. 65'ten fazla ülkeye ihracat yapan Polinas, gıda ve gıda dışı esnek ambalaj filmlerinin üretimini gerçekleştiriyor.

Son yatırımlarıyla birlikte 190 bin ton esnek ambalaj, gıda muhafaza ve mutfak sarf malzemeleri üretim kapasitesiyle Türkiye'de lider, Avrupa'da ikinci büyük ambalaj filmleri üreticisi konumundaki şirket, 2015 yılında satış tonajının yüzde 68'sini iç pazara sunarken, yüzde 32'sini ise 65’ten fazla ülkeye ihraç etti.

polinas-fuar-gidahatti

Polinas'ın kuruluş yılı

1982 yılında kurulan Türkiye’deki ilk BOPP film üreticisi olan Polinas, üretime 1985 yılında başlamıştı. Türkiye’nin önde gelen gıda gruplarından Yıldız Holding’in bir parçası olan Polinas, BOPP, BOPET, CPP, metalize, kaplı, bariyer ve holografik filmleri ve açma şeritleri konusunda öncü bir üretici konumunda bulunuyor.


GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.