Gıda Hattı

Yıldız Holding: “Murat Ülker’in değerlendirmesine yönelik iddialar art niyetli”

24 Eylül 2021, 21:14
Paylaş
Yıldız Holding: “Murat Ülker’in değerlendirmesine yönelik iddialar art niyetli”

pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in zincir marketler ve fiyat artışlarına yönelik değerlendirmelerinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya ilişkin açıklamasına yanıt olduğu iddiasına tepki geldi. Yıldız Holding’den yapılan açıklamada, Murat Ülker’in değerlendirmesinin, Cumhurbaşkanının zincir marketlerde denetimlerin artacağına yönelik açıklamasıyla yakın veya uzak bir ilgisi bulunmadığı belirtilerek, “Cumhurbaşkanımızın açıklamalarından günler önce yapılan bu değerlendirmenin; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir cevap niteliği taşıdığına yönelik yorum ve iddialar kesinlikle art niyetlidir” denildi.

Pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ülker CEO’su Mete Buyurgan ile birlikte gazetecilerle düzenledikleri sohbet toplantısında, zincir marketlerin fahiş fiyat artışları ile ilgisine yönelik bir soruyu da yanıtlamıştı.

Yıldız Holding, yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için açıklama yaptı

Murat Ülker’in konuya ilişkin değerlendirmelerinin, bazı medya organlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına yanıt şeklinde yansıtılması üzerine Yıldız Holding Kurumsal İletişim Başkanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in basın buluşmasında bir gazeteciye verdiği yanıt sonrası, kamuoyunda bilgi kirliliğinin ve yanlış anlaşılmaların önüne geçme zorunluluğu doğduğunun altı çizilen açıklamada, şöyle denildi:

“İddia ve yorumlar art niyetli”

“Murat Ülker’in basın mensuplarının zincir marketlerdeki fiyat tartışmalarına ilişkin değerlendirmesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın zincir marketlerde denetimlerin artacağına yönelik açıklamasıyla yakın veya uzak bir ilgisi bulunmamaktadır. Cumhurbaşkanımızın açıklamalarından günler önce yapılan bu değerlendirmenin; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir cevap niteliği taşıdığına yönelik yorum ve iddialar kesinlikle art niyetlidir.

Sayın Murat Ülker, çok daha önce yapılan toplantıda Yıldız Holding perakende grubunun enflasyon rakamlarının altında bir fiyat politikası izlediğini vurgulamış ve mesnetsiz fahiş fiyat uygulayan marketlerin ve üreticilerin denetlenmesinin enflasyonla mücadelede en etkili yöntemlerinden biri olacağını ifade etmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.