AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Yıldız Holding kredi yapılandırmasında lider banka Yapı Kredi

Yıldız Holding kredi yapılandırmasında lider banka Yapı Kredi
20 Şubat 2018, 10:18

Yapı Kredi, Yıldız Holding ile bankalar arasındaki kredilerin yeniden yapılandırılması çalışmalarında lider düzenleyici banka seçildi. Bankanın açıklamasında, “Türkiye ekonomisini güçlü kılmayı ve Türk markalarını daima desteklemeyi hedefleyen Yapı Kredi olarak Yıldız Holding’in kredi kullanım stratejilerindeki değişiklik doğrultusunda düzenlenecek sendikasyon kredisi için 'Yetkilendirilmiş Lider Düzenleyici Banka' olarak seçilmiş bulunmaktayız” ifadesine yer verildi.

Yıldız Holding’in bankalara olan kredi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin süreç devam ediyor.

murat-ulker-gidahatti

Murat Ülker 1 milyar dolarlık krediyi açıklamıştı

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Yıldız Holding'in 10 banka ile kredi yapılandırma için masaya oturduğu iddiaları üzerine, bir süre önce şirket çalışanlarının e-posta adreslerine bir mektup göndermişti. Ülker, 6 milyar dolarlık kredi borcunun 1 milyar dolarlık kısmının yeniden yapılandırılması konusunda bankalarla anlaşma sağlandığını duyurmuştu.

yapi-kredi-logo-gidahattiYapı Kredi “Lider Düzenleyici Banka”

Konuya ilişkin son açıklama, Yapı Kredi’den geldi.

Yıldız Holding'in kredi yeniden yapılandırma sürecini bankanın yöneteceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Türkiye ekonomisini güçlü kılmayı ve Türk markalarını daima desteklemeyi hedefleyen Yapı Kredi olarak Yıldız Holding’in kredi kullanım stratejilerindeki değişiklik doğrultusunda düzenlenecek sendikasyon kredisi için 'Yetkilendirilmiş Lider Düzenleyici Banka' olarak seçilmiş bulunmaktayız.

Kurulduğumuz 1944 yılından günümüze kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemiz ekonomisine değer katan tüm firmaları desteklemeye devam edeceğiz.”

Dış ticaret finansmanında en iyi banka

Bu arada Yapı Kredi, Euromoney dergisi tarafından Dış Ticaret Finansmanı Müşteri Araştırması'nda üst üste 4. kez Türkiye'nin en iyi bankası seçildi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.