Gıda Hattı

Yılbaşı öncesi sahte içki operasyonları hız kazandı!

1 Aralık 2021, 08:39
Paylaş
Yılbaşı öncesi sahte içki operasyonları hız kazandı!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yılbaşı öncesi yoğunlaşan sahte içki operasyonlarına bir yenisi Kocaeli’nde eklendi. Jandarma ekiplerinin yaptıkları operasyonda bir iş yerinde 29 bin 115 litre sahte alkol ele geçirilirken, olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaklaşan yılbaşı öncesi hem sahte içki sebebiyle yaşanabilecek olası ölümleri engellemek hem de yılbaşında kullanılmak üzere üretilen sahte ve kaçak içki satışının önüne geçmek amacıyla çalışma başlattı.

İzmit’te bir işyerine baskın düzenlendi

Yürütülen çalışmalar kapsamında İzmit ilçesi Sanayi Mahallesinde, üretim izni olmadan etil alkol üretimi yapan bir iş yerine baskın düzenlendi. Yapılan baskında bin 440 litre satışa hazır halde etil alkol, bin 175 litrelik bidonlar içerisinde etil alkol, 26 bin 500 litre şişelenmemiş etil alkol olmak üzere, toplam 29 bin 115 litre etil alkol ele geçirildi.

Ayrıca 1 adet barkodlama makinesi, 278 bin boş adet etil alkol şişesi, 1 milyon 350 bin adet sahte marka etiket ve barkod, 41 bin 888 adet doluma hazır 1 litrelik boş şişe, 3 bin 460 adet karton koli, 1 adet soğutma ünitesi, 2 adet ısıtma kazanı, 4 adet metal tank, 1 adet etil alkollerin sevkiyatında kullanılan araç, 1 adet yükleme (forklift) aracı ele geçirildi.

Jandarma ekipleri, olayla ilgili 4 kişiyi gözaltına aldı.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.