AramaArama
Gıda Hattı

Yeni Fikirler Yeni İşler’de hız dönemi!

30 Mart 2016, 18:04
Paylaş
Yeni Fikirler Yeni İşler’de hız dönemi!

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından organize edilen Yeni Fikirler Yeni İşler Hızlandırma Programı 2016 Dönemi başvuruları başladı. 12. yılını kutlayan Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), T-IDEA ve T-START programlarına başvuracak girişimcilerini bekliyor.

odtu-teknokent-yeni-isler-afis-gidahattiTürkiye’nin en başarılı hızlandırma programı Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) Hızlandırma Programı 2016 dönemi başvuruları, 1 Mayıs 2016 tarihine kadar kabul edilecek.

Her yıl yüzlerce girişimciye iş fikirlerini geliştirme olanağı sunan YFYİ, ister ticarileşme sorunları yaşayan bir şirket olsun, isterse kendi pazarında belli bir yer edinmiş ve artık uluslararası pazarlara açılmaya çalışan bir teknoloji KOBİ’si olsun her aşamadaki girişimciye destek oluyor.

YFYİ, girişimcilerin ticari fikirlerini geliştiriyor

12 yıldır teknoloji alanında hizmet veren birçok şirketin ticarileşmesinde büyük rol oynayan YFYi, girişimcilere yalnızca teoride değil, kendilerine fayda sağlayacak eğitim ve mentorluk programlarıyla da destek oluyor.

Süreç boyunca girişimcilerin iş fikirlerini şirketleştirmesi konusunda yanlarında yer alan YFYİ, bu aşamadan sonra da onları yalnız bırakmıyor. YFYİ, T-IDEA ile fikirlerin şirketleşmesine, T-START ile şirketleşen iş fikirlerinin ticarileşmesine ve T-BOOST ile de şirketlerin uluslararası pazarlarda adlarını duyurmasına destek oluyor.

YFYİ girişimcilere ne kazandırıyor?

girisimci-gidahattiYFYİ geçen senelerde olduğu gibi bu sene de hem fikir aşamasındaki girişimlere hem de şirketleşip, henüz tam olarak büyümeyen şirketlere destek sağlıyor.

T-IDEA kapsamında lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi veya yeni mezun öğrencilerin başvuruları alınıyor ve TÜBİTAK’ın BİGG kriterlerine uyanlar T-BİGG programı ile 150.000TL maddi yardımdan faydalanma imkanı sunuluyor. Bununla beraber, şirketi 4 yaşından küçük ve 100.000TL’den fazla yatırım almamış girişimleri ise T-START kapsamında değerlendirmeye alıyor ve şirketlerin bilişim, sağlık, enerji ve tüketici elektroniği alanlarındaki projelerinin ticarileşme sürecini hızlandırıyor.

odtu-teknokent-logo-gidahattiODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT liderliğinde düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük hızlandırma programı olan Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ), 2005 yılından bu yana girişimcilere verdiği çok yönlü desteklerle her geçen gün daha çok büyüyen ve gelişen başarılı girişimlerin arkasındaki güç oluyor. 2016 yılında 12. yılını kutlayan YFYİ, girişimcilerin iş fikirlerini ilk oluşma anından itibaren destekleme yoluyla ticarileşme, yatırım alma ve uluslararasılaşma süreçlerini hızlandırarak 3 aşamada Türkiye’nin en başarılı teknoloji şirketlerine dönüşmelerini sağlıyor.

YFYİ hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.