Gıda Hattı

"Yeni Fabrika İçin Çalışmalar Sürüyor"

20 Mayıs 2008, 10:17
Paylaş

Ülker Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Tütüncü, ana marka olarak İçim'in gelişmeye devam edeceğini belirtti

Ülker Şirketler Topluluğu Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, Gıda ve İçecek Grubu olarak süte yatırımı önemsediklerini belirterek, 2008 yılında yeni bir fabrika yatırımı daha gerçekleştirme konusundaki çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Tütüncü yaptığı yazılı açıklamada, inovasyona odaklı yatırımlarının devam edeceğini, ana marka olarak İçim'in gelişmeye devam edeceğini, Gıda ve İçecek Grubu olarak süte yatırımı önemsediklerini, en önemli yatırımlarını süt alanında gerçekleştirdiklerine işaret etti. Tütüncü devamla şöyle dedi:

"Türkiye'nin 'en büyük' süt ve sütlü ürünler üreticisi konumundaki Ülker Ak Gıdanın Pamukova ve Karaman'daki fabrikalarının ardından, 2008 yılında yeni bir fabrika yatırımı daha gerçekleştirmek konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. 2007 yılındaki yatırımlarla istihdamımızı bin 600'e, günlük süt üretim kapasitemizi 2 bin 100 tona çıkardık. Şu an iki fabrikamızda 500 farklı ürün üretiyoruz."

Tütüncü, grubun süt ve sütlü ürünler kategorisinin 423 milyon YTL olan 2007 cirosu ve ilk 4 ayda gerçekleştirdiği yatırımlarla gerek üretim, gerekse kapasite olarak Türkiye'nin "en büyüğü" olduğunu vurguladı.

2007'de İçim'in süt ve sütlü ürünler pazarında payını en çok artıran marka konumuna yükseldiğini, İçim'in bu iddiasını Dolcia ve Pasifik gibi yeni markaları, Fidella, Smartt ve İçim Light serilerinin yenilikçi ürünleriyle güçlendirmeyi amaçladığını ifade eden Tütüncü, İçim'in Nielsen'in Markalar 2007 raporuna göre süt, ayran ve yoğurt kategorilerinde ilk akla gelen 3 marka arasında olduğunu, 2008 yılında da yeni marka ve yatırımlarla büyüme trendinin devam edeceğini kaydetti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.