Gıda Hattı

Yemeksepeti Kamu Politikaları ve Kamu İlişkileri Direktörü Senem Yavaş oldu

16 Haziran 2022, 15:19
Paylaş
Yemeksepeti Kamu Politikaları ve Kamu İlişkileri Direktörü Senem Yavaş oldu

Yemeksepeti’nde Hukuk departmanına bağlı çalışacak Kamu Politikaları ve Kamu İlişkileri Direktörlüğü görevine, Senem Yavaş atandı. Yavaş, kamu kurumlarıyla ilişkilerden ve kamu politikası ile regülasyonlarla ilgili çalışmalardan sorumlu olacak.

Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti’nde yeni bir üst düzey yönetici görevlendirmesi gerçekleştirildi. Senem Yavaş, Yemeksepeti Kamu Politikaları ve Kamu İlişkileri Direktörü olarak atandı.

Yemeksepeti’nin Hukuk departmanı içerisinde göreve başlayan Senem Yavaş, bu yeni görevinde kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkilerden sorumlu olacak.

Senem Yavaş kimdir?

Profesyonel iş yaşamına Birleşik Krallık Parlamentosu Avam Kamarası’nda Parlamento Üyesi’nin Araştırma Görevlisi olarak başlayan Yavaş, sonrasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde uzman olarak ve devamında da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda Ankara Temsilcisi olarak çalıştı. Yemeksepeti’ne katılmadan önce son olarak BRF/Banvit’te Kurumsal İlişkiler ve Regülasyon Müdürü görevinde bulunan Senem Yavaş, 8 Haziran 2022 tarihi itibarıyla yeni görevine başladı.

Senem Yavaş’ın Northampton Üniversitesi’nde 2005-2006 yılları arasında tamamladığı Erasmus programı Politika lisans eğitimi ve Gazi Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler lisans derecesi bulunuyor. Evli ve bir çocuk annesi olan Yavaş, İngilizce biliyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.