Zencefilin faydaları ve zararları nelerdir?

ZENCEFİLİN FAYDALARI NELERDİR?

ZENCEFİLİN ZARARLARI NELERDİR?

İBRAHİM SARAÇOĞLUNDAN ZENCEFİL AÇIKLAMASI

Zencefil oldukça şifalı bir bitkidir. Birçok hastalığa şifası olan Zencefilin Faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından da sıkça dile getiriliyor. Neredeyse 0 kalorisi olan ve çok şifalı zencefil çayını Saraçoğlu tarifine göre hazırlamak oldukça kolay. Taze zencefili doğrayıp, içine birkaç dilim limon koyarak, porselen bir demlikte demlemeye bırakmanız gerekiyor. Ancak demlenen çayı hemen tüketmeniz tavsiye ediliyor. Çünkü zaman geçtikçe zencefil içinde bulunan besin değerlerini kaybediyor. Hazırlanan çayı hemen tüketmelisiniz.

ZENCEFİL CİNSELLİĞE FAYDALI MI?

Bazı uzmanlar zencefilin cinsel performansı arttırdığını söylemekte. Bazı yapılan araştırmalara göre ise zencefil tüketen erkeklerin sperm sayısıda artmış olduğu görülmektedir.

ZENCEFİL NASIL TÜKETİLİR?

Zencefilin yaygın kullanım şekli taze zencefili taze nane ile karıştırıp çay şeklinde demlemektir. Bir diğer kullanım şekli ise taze zencefili rendeleyip süt veya suyun içine karıştırıp içmektir. Tavuk, et, balık gibi yemeklerin içine pişerken eklenirse yemeklere lezzet katacaktır. Sütlü tatlılar içine hafif tat katmak isterseniz kullanabilirsiniz. Ayrıca aromaterapi içinde kullanılabilir. Masaj yağı olarakta temin edebileceğiniz zencefil kullanılan ortamında kokusunu ferahlatacaktır.

ZENCEFİL HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİYOR?

Gaz problemi yaşayan kişilere hızlıca çözüm olan zencefil birçok hastalığa iyi gelir. Özellikle üst solunum enfeksiyonu ve nefes almada zorluk çeken kişiler için zencefili çay şeklinde tüketmek rahatlatıcı ve tedavi edici olacaktır. Öksürük şikayeti olan kişiler için de çözüm kaynağıdır. Kas ağrısı gibi ağrıların azalmasına yardımcı olur. Adet döneminde de kadınların karın ağrılarını tedavi eder. Metabolizmayı hızlandırcı özelliği vardır. Yolculuklarda mide bulantısı olan kişiler zencefil tüketirse bulantıyı önleyecektir.

- Gıda Hattı, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.gidahatti.com/haber/11614113/zencefilin-faydalari-ve-zararlari-nelerdir