Afrika’ya süt keçisi desteği!

Afrika’da yardım kolisi dağıtmak yerine kalıcı geçim kaynakları oluşturmak için harekete geçen İyilik Derneği, yapılan bağışlarla Nijer ve Burkina Faso’daki yoksul ailelere süt keçileri dağıtmaya başladı.

Uzun zamandır açlık, kuraklık ve iç savaşlarla mücadele etmeye çalışan Afrika kıtasında sürdürülebilir projelere hız veren İyilik Derneği, Afrikalı ailelere süt keçisi hediye ediyor.

Afrikalı ailelere süt keçisi projesi

Afrika’da yoksulluğa karşı istihdam alanı oluşturmak isteyen dernek, kıtanın en fakir ülkeleri arasında bulunan Nijer ve Burkina Faso’daki yoksul ailelere dağıtmak üzere süt keçisi projesini hayata geçirdi.

Sürdürülebilir bir istihdam alanı olan hayvancılığın Afrika’daki gelişimine katkı yapmak isteyen İyilik Derneği, yardım gönüllülerinin süt keçisi bağışını ailelere ulaştırıyor. Kampanyaya katılmak isteyen yardımseverler 400 TL bağışta bulunarak Afrikalı aileler için bir geçim kapısı kurulmasına katkı veriyor.

“Afrika’da geçim kaynaklarını sürekli hale getirmeye çalışıyoruz”

Kampanya ile Afrika’da geçim kaynaklarını sürekli hale getirmeye çalıştıklarını bildiren İyilik Derneği Genel Başkanı Ahmet Turan Koçer, kampanyanın istihdam dışında çok önemli bir misyonu da olduğunu söyledi. Koçer, “Yapılacak süt keçisi bağışları sayesinde Afrikalı ailelerin kendilerine olan inançları artacak ve geleceğe güvenle bakacaklar. Süt keçisi kampanyası, kalıcı geçim kaynağı sağlamak adına bizim için oldukça önemli bir proje. Bağışçılarımız sayesinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yüzlerini güldürmekten ve onların geleceğine umut olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

İhtiyaç sahibi ailelere 2 dişi 1 erkek keçi veriliyor

Koçer, derneğin bağışladığı keçilerin ailede kadına teslim edildiğine dikkat çekerek aynı zamanda ailenin peynir, süt ve yoğurt ihtiyacını da karşılaması için de katkı sağlandığını vurguladı.

Süt keçisi yetiştirip geçimini bu yolla sağlamak isteyen Afrikalı ailelere iki dişi bir de erkek olmak üzere 3 adet süt keçisi verildiğini açıklayan Koçer, “Bin 200 TL tutarındaki üç keçiyle Afrikalı bir ailenin kendi kendini geçindirme imkanı doğuyor” dedi.

- Gıda Hattı, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.gidahatti.com/haber/11557049/afrikaya-sut-kecisi-destegi