Gıda Hattı

Yay Burcu Yay Burcu 2021 : Yay Burcu Kadını, Erkeği Özellikleri

Son Güncelleme: 21 Eylül 2021 14:46
Paylaş

Yay Burcu Özellikleri neler? Tüm yönleriyle Yay Burcu Erkeği ve Kadını. İşte Yükselen Yay Burcu aşk, sağlık ve para konularında en ilginç detaylar.

Astrolojide sagittarius ya da yay takımyıldızı zodyak kuşağı takımyıldızlarından biridir. İşte Yay Burcu 2021 özellikleri ve Yay Burç uyumu.

Yay Burcunun simgesi yarı at, yarı insan olan bir okçu figürüdür. Elementi ateş, niteliği değişkendir. Yay burcunun yönetici gezegeni Jüpiter'dir. Marcus Manilius'un astrolojinin esaslarını kaleme aldığı beş ciltlik Astronomica adlı eserde Yay burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır;

At ve insanın birleşimi Centauros takımyıldızının altında doğan bu burcun insanı çılgın atların çektiği yarış arabalarına hükmetmeyi, vahşi atları dizginlemeyi, çayırlarda koşturan sürülerin peşine düşmeyi ve dört ayaklı her hayvanın efendisi olup onları ehlileştirmeyi sever. Kaplanları yumuşatır, aslanların öfkesini dindirir, fillerle konuşurlar. Bir konuşmayla o koca file insana benzer hareketler yapmayı öğretebilirler. İşin doğrusu bu takımyıldızı oluşturan yıldızlarda insan formu bir hayvanla birleşmiş ve ona üstün gelmiştir. Bu sebeple bu burcun insanları hayvanlara hükmedebilir. Centauros'un gergin yayında çekili ok bu burcun insanının kolunun gücü, zekasının keskinliği, hareketlerinin çevikliği ve sebatkar ruhu hakkında yeterince açıklayıcıdır.

Yay Burcu 2021 : İşte Yay Burcu özellikleri

Yay Burcu özellikleri

Yay Burcu özellikleri

 • Yıldızı: Jüpiter. Bolluk, neşe ve zenginlik kaynağıdır.
 • Grubu: Ateş. Pozitif
 • Burcun Türü: Canlılık
 • Üstün Yeteneği: Düşünme
 • Emeli: Büyük üne kavuşmak
 • Amacı: Çok gezip, görmek ve çok şeye kavuşmak
 • Yenmesi gereken huyu: Başkalannı küçümseme
 • Uğurlu günü: Perşembe
 • Uğurlu sayı: 3, 12, 582, 934, 2334
 • Uğurlu taşı: Turkuaz.
 • Uğurlu renkleri: Mor, menekşe moru ve koyu mavi.
 • Uğurlu çiçekleri: Leylak, mor menekşe.
 • Uğurlu kokuları: Nergis, menekşe ve zambak.
 • Uğurlu müziği: Pop müziği.
 • Uygun eş: Terazi, Kova.

Yay Burcu özellikleri ve  muhtemel hastalıkları 

Yay burcu özellikleri ve muhtemel hastalıkları, kalça ve uyluk hastalıkları, siyatik, akciğer hastalıkları.

Yay burcu kalça, üst bacak ve karaciğerleri temsil eder. Doğal beslenmek için kabuklu meyve ve sebzeleri tercih edilmelidir. Bol bol çiğ sebze, yeşil biber, patates, incir, kuru erik, çilek, elma, armut ve taneli tahıllar tüketmeleri öneriliyor.

Eğlenmeyi en çok seven burçlardan biri olan yay burcu insanları için diyet yapmak onları bunaltabilir. Bu durumda diyetleri daha ilgi çekici bir duruma getirmek oldukça önemlidir. Kolay sıkılan ve sabırsız yapılarından ötürü, diyetlerini kolayca bozabilirler. Standart diyet listeleri yay burcunda işe yaramayacağı gibi kriz anlarında daha çok yeme isteğiyle birlikte daha çok kilo alımına neden olabilir.

Yay Burcu özellikleri ve başarılı olacağı meslekler

Bankacılık, komisyonculuk, mencerlik, müdürlük, yöneticilik, politikacılık, çiftçilik, yargıçlık, avukatlık, memurluk, devlet adamlığı, hocalık, sanatkârlık, araştırıcılık.

Yay Burcu 2021 : Yay Burcu özellikleri

Yay burcunda doğanlar, bir şeyin sonucunu siz daha o şeyi görmeden görebilir. Çünkü zekası bir yay gibi gerilim halindedir. Yolu ise yaydan çıkan ok gibi direkt yoldur. Çabuk arkadaşlık kurar ve dostlarına sadık kalır. Karşı cinse tutumu böyledir.

Aşk konusunda hisli olmaktan çok idealisttir. Kötü şeylerden kendini geri çeker. En saf aşkla sever ve aynı temiz sevgiyi isterler. Son derece titizdirler. Kendinizi işinize çok iyi verebiliyorsunuz kat herhangi bir müdahale, ilginizi yok ediyor. Zeki yaradılışınızla kuvvetinizi bir araya getirebilirseniz, çok ilerlersiniz.

Yay burcunda doğanların hemen hemen hepsi, dürüst, açık korkusuz ve atılgandır

Bencillikten uzak, hakikatli ve yüce ruhludur. İşleriniz, uzak görüşlülüğünüz sayesinde iyi gidecek. Acil durumlarda başkalarına yardımcı olabiliyorsunuz. Bu yanınızı iyi kullanın. Bazen kabuğunuza çekiliyorsunuz. Biraz daha atılgan olun ve çevrenizdekilerin duygularına saygılı davranın.

Yay burcu erkeği eğlenceye düşkün yapısıyla aşkı seven kadınları tercih eder. Sürekli ilgi beklemeyen ve mızmız olmayan kadın tiplerinden hoşlanır.

Yay Burcu Kadını özellikleri

Yay burcu kadını özellikle yabancı uyruklu erkeklerden çok hoşlanır. Ülkeniz ve ana diliniz farklıysa bir Yay kadınıyla berabersiniz demektir.

Yay burcu kadınları, girdikleri ortamlarda ilk önce kültür seviyeleriyle kendilerini gösterirler. Çok bilgililerdir ve bütün insanları bilgi birikimleriyle kendine bağlamayı başarırlar. Mizah yetenekleri de kültür birikimleri gibi oldukça gelişmiştir. Bu nedenle de çokça sevilen ve saygı duyulan bir burç grubudur. Yay burcu kadınlarının duyarlı, alımlı ve cazibeli, araştırmacı, meraklı ve kolay kırılan bir yapıları vardır.

Huzursuz ortamlardan nefret ederler, öyle bir ortama girdiğinde orayı anında terk etmek isteyeceklerdir. Enerji ve motivasyonları hep yüksektir. Maneviyata önem verirler. Dostlarına karşı oldukça fedakarlardır. Eğlenmeyi ve gezmeyi en çok seven burçlardan biridir. Yeni yerler keşfetmek, yeni yeni insanlarla iletişime geçmekten çok onları mutlu edecek bir şey daha yoktur. Gezi harcamalarını planlar ve maddiyatını ve imkanlarını da göz önünde bulundururlar. Yay burcu kadınları özgürlüklerine düşkünlerdir. Kısıtlama ve engellemelere gelemezler.

Yay burcu erkeği özellikleri

Yay burcu erkekleri genel olarak entelektüel bir yapıya sahiplerdir. Oldukça centilmen olan yay erkekleri, kibar olmalarının yanı sıra bu davranışlarını hiç değiştirmeden devam ettirmeye çalışırlar. Rengarenk, sıcak kanlı ve ılımlılardır. Çevresindeki insanlar tarafından oldukça sevilir, sayılırlar.

Daima iyi niyetli davranışlar içerisinde olan yay erkekleri, kimse için kötü düşünmez. İnsanlara değer veren ve konuşkan bir yapısı vardır. Yay erkekleri genel olarak enerjiklerdir. Sürekli hareket halinde olmak ister, yerlerinde duramazlar. Hareketsiz, monoton bir hayat onlar için işkence gibi bir durumdur ve bu durumu değiştirmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Sosyal olarak aktif bir yaşantıları vardır.

Yay Burcu özellikleri ve Aşk Hayatı

Yay Burcu insanı aşk için en çekici ve ilginç burçlardan birisidir. Bir yay için yaşam eğlencedir, aşkı ve hayal kurmayı çok sever. En belirgin özelliklerinden bir tanesi espri yeteneğidir.

Yay Burcu özellikleri ve Cinsellik

Yay burcu insanları egzotik kişilerden hoşlanırlar ve yollarına bu tür kişiler çıktığında aşık olabilirler.

Yay Burcu özellikleri ve İş Hayatı

Yay burcu ortağınız varsa eğer, ondan alacağınız çok şey var demektir. Daha iyisi de kendini her yönden geliştirmiş bir yay burcuyla ortaklık kurmanız sizin için çok yararlı olur.

Yay Burcu özellikleri ve Sağlık

Yay burcu vücutta karaciğer, uyluk ve dişleri yönetir. Hareketli bir kişiliğe sahip olan yay insanları, ihtiyacı olan gerekli fiziksel ve zihinsel egzersizleri yapmadıklarında zorluk çekerler.

Yükselen Yay burcu özellikleri

Yükselen yay burcu çin ilk söylecek sözler: Hayata iyimser gözlükle bakan, asil yaradılışlı, herkesi dost kabul eden, arkadaş canlısı, sıcak kanlı ve samimi olduklarıdır. Oldukları gibi görünmekten hoşlanırlar ve insanlara çabuk inanırlar. Mert insanlardır ve insanları incitmekten kaçınırlar.

Yükselen yaylar için başkalarına haksızlık yapmak dünyadaki en son iş sayılır

Ve diğer insanlardan da böyle olmalarını beklerler. Hareketli, neşeli ve güler yüzlü kişilikleriyle, bulundukları ortama çabucak uyum sağlarlar. Espriler yaparlar ve genel olarak sözcüklerinizde acıtmayan ama insanlara dokunduran espriler yer alır.

Kızdıkları kişiden intikamlarını genellikle sözcükleriyle almayı tercih ederler. Zaman zaman çift karakterli ve değişken yapıları onları iki çeşit insan haline sokabilir. Karakterinin biri duygusal ve içe dönük, çekingen ve duyarlı, İkincisi ise cesur, ateşli, tedbirsiz, gururu söz konusu olursa sözünü esirgemeyen birisidir. Bunlar yerine göre ortaya çıkabilir. Yükselen yay için özgürlük de çok önemlidir ve bunun kısıtlanması bile onu çılgına çevirebilir.

Yükselen Yay burcu insanı; seyahat etmekten, serüvenler yaşamaktan ve gezip görmekten büyük zevk alır. Genellikle onların macera peşinde koşmalarına gerek yoktur zira, macera onları mutlaka bulur. Her yolculuğun sonunda anlatmaya değer bir şeyleri vardır.

Yay Yükseleni ile yolculuk yapmak gerçekten zevklidir.

Karşılarına çıkan olaylardan derin deneyimler elde ederler. Hayatın sadece bir eğlence olmadığının farkındalardır ve yaşadıklarından ders çıkararak aynı yanlışları yapmamaya çalışırlar. Sonunda bir gün gelip olgunlaşırlar. Her zaman yaydan fırlamaya hazır bir ok gibidirler. Onları pencereleri kapalı bir evde tutamazsınız.

Doğa her yönüyle ilgilerini çeker. Maddi ve manevi olarak kısıtlanmak, bağımsızlıklarının ellerinden alınması ve sorumluluk altında kalmaktan korkarlar. Bu nedenle belli bir yere ve kişiye körü körüne bağlanamazlar. Sevdikleri insanlarla beraber olmak ve güzellikleri paylaşmak kendilerine zevk verecektir. İlgi görmek ve sevilmek isterler. Sevdiği insan onunla her şeyini paylaşmalıdır.

Bunu bulamazsa o ortamdan ayrılmak kişiliğine daha uygun gelecektir.

Yaylar ateşli sevgililerdir ve sevince tam severler. Hem sevgili hem de iyi bir dost olurlar. Sevdikleri için her türlü fedakarlığı yapar ve onları kaybetmek istemezler.

Aynı anda iki ilişki yaşamıyı severler fakat gizli aşk serüvenleri kendilerini çok yaralar. Kararsız, aceleci, değişken ve meraklı bir yapıya sahip olan yükselen yaylar bu tutumlarını aşkta da gösterirler. Sevdiklerinde cömert kişiler olurlar. Onların ilgisini çeken konular din, felsefe, astroloji ve doğa üstü konulardır. Yalnızca öğrenmekle kalmaz iyi bir de öğretici olurlar. Hisleri çok güçlüdür ve önceden hissederek olayları kavrayabilirler. Yaşamlarında daima genişleyen ve büyüyen uğraşlar yer alacaktır.

Yükselen yay burcu uzun bedenlidir. Vücutları ince ve biçimlidir. Alın kısımları açık ve burunları biçimlidir. Ten renkleri buğday veya daha koyucadır. Saçları kahve rengi veya kestane renginde olur. Erkeklerin saçları genç yaşlarda şakaklardan açılmaya başlar. Elleri ve ayakları biçimlidir. Yay'ların şans dişleri denen ön iki dişleri daha iri ve çıkık olur.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.