AramaArama
Gıda Hattı

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Covid-19’dan hayatını kaybetti

2 Eylül 2021, 10:07
Paylaş
Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Covid-19’dan hayatını kaybetti

Pınar markasıyla gıda sektöründe de faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük gruplarından Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 65 yaşındaki Yaşar'ın tatil için gittiği Dubai'de Covid-19'a yakalandığı bildirilirken, Holdingin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "geçirdiği ani rahatsızlık sebebiyle" ifadesi yer aldı. 

Türkiye’nin ve Ege Bölgesi’nin en büyük gruplarından Yaşar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar, 65 yaşında Covid-19’dan hayatını kaybetti.

Yaşar’ın tatil için gittiği Dubai’de yakalandığı Covid-19’u atlatamadığı bildirildi.

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar

Holdingin sosyal medya hesabından duyuruldu

Selim Yaşar’ın hayatını kaybettiği, Yaşar Holding’in sosyal medya hesabından da duyuruldu.

Açıklamada, “Yönetim Kurulu Başkanımız, sanayici, hayırsever iş insanı Mustafa Selim Yaşar’ı geçirdiği ani rahatsızlık sebebiyle 2 Eylül 2021 Perşembe günü sabaha karşı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, Yaşar Ailesi’ne, sevenlerine ve Topluluğumuza başsağlığı dileriz” denildi.

Yaşar Topluluğu, 21 şirketi ile faaliyet gösteriyor

Temelleri 1927 yılında açılan “Durmuş Yaşar Müessesesi”ne dayanan Yaşar Topluluğu bugün; 21 şirketi 25 fabrika ve tesisi, 2 vakfı ve 7500 çalışanı ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Holding, Pınar markası başta olmak üzere gıda ve içecek sektörü ile boya, turizm, temizlik kağıdı, dış ticaret ve enerji gibi sektörlerdeki öncü şirketleriyle yoluna devam ediyor.

selim-yasar-gidahatti
Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar

Mustafa Selim Yaşar kimdir?

1976 yılında Paris-Académie Arqueille Sorbonne, 1980 yılında NYU Üniversitesi ve 1981 New York - Pace Üniversitesi İşletme- Finans Bölümü’nden mezun olan Mustafa Selim Yaşar, iş hayatına 1981 yılında Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de başladı. 8 yıl süre ile Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra, 1988-1996 yılları arasında Yaşar Holding A.Ş. CFO görevini üstlenirken, ayrıca aynı yıllarda Boya-Kimya ve İçecek Grup Başkanlığı görevini de yerine getirdi. Mustafa Selim Yaşar, 1997-2000 yılları arasında Otak-Desa A.Ş. ve Desa Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu-İcra Başkanlığı görevlerini de üstlendi.

STK’larda da aktif görev aldı

2000 yılından itibaren İzmir Teknopark A.Ş., BDS İş Geliştirme Ltd. Şti. ve Yüzey İnşaat Taahhüt A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdüren Mustafa Selim Yaşar, 1991-1997 yılları arasında Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunmanın yanı sıra kurucu üyesi olduğu Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (ESİAD) 4 yıl süre ile Başkan Vekilliği’ni üstlendi. 2004-2009 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği ve Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Mustafa Selim Yaşar, halen birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev yapıyordu.

camli-yem-temel-atma-selim-yasar-idil-yigitbasi-gidahatti

Mart 2014’ten itibaren Desa Enerji A.Ş., Dyo Boya A.Ş., Yaşar Birleşik Pazarlama A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Selim Yaşar, Nisan 2015’ten beri Yaşar Dış Ticaret A.Ş. ve Yaşar Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.