Gıda Hattı

Yaşar Grubu'nda Kan Değişimi/ Yeni CEO Mehmet Aktaş

21 Haziran 2007, 17:19
Paylaş

Hasan Denizkurdu'nun ayrılması ile boşalan Yaşar Grubu İcra Kurulu Başkanlığına, stratejik planlama, bütçe ve kurumsal finansman başkan yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Aktaş getirildi. İcra başkanlığı bünyesinde operasyonlar başkanlığı ve finans başkanlığı pozisyonları oluşturan Yaşar Grubu, bu birimlerin yöneticilerini de belirledi.

Türk Tuborg İçecek Grubu İhracat Müdürlüğü, Yaşar Birleşik Pazarlama Su ve İçecek Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Olcay Sunucu, grubun operasyonlar başkanı olarak belirlenirken, Yaşar Uluslararası Tekstil AŞ Finans Direktörlüğü, Gıda Grubu Mali İşler Finans Koordinatörlüğü gibi görevlerde bulunan Ufuk Tezer’de Yaşar Grubu'nun Finans Başkanı oldu.

Temel faaliyet alanlarına odaklandıklarını, bununla birlikte büyüme ve kârlılık elde ettiklerini belirten Yaşar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Kalpaklıoğlu, "Bu olumlu sonuçlara, bugüne değin takım çalışması, güçlü insan kaynağı ve kurumsal yönetim anlayışı, şeffaflık, uluslararası muhasebe sistemine uyum gibi uygulamalar sayesinde ulaştık. Gelecekte de bu uygulamaların devamını ve hedef odaklı bir stratejik görüş ve yönetim biçimini benimsedik” diye konuştu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.