Gıda Hattı

Yaşar farklılık yaratan ürünlerle büyüyecek

20 Haziran 2008, 17:19
Paylaş

Geçen yıl yüzde 25 büyüyerek 1.8 milyar YTL konsolide net satışa ulaşan Yaşar Topluluğu, bu yıl 2.1 milyar YTL net satış rakamı hedefliyor.Yaşar Holding, gıda-içecek ve boya-kimya işkollarına odaklanma stratejileri çerçevesinde 2008 yılında ağırlıklı olarak Pınar ve DYO markalarıyla büyümesini sürdürüyor. Yaşar, 2008 yılı için belirlediği 2.1 milyar YTL konsolide net satış hedefini koruyor. İlk 6 ay değerlendirildiğinde, hedeflere ulaşıldı. İkinci yarıyılda da hedeflere ulaşılması öngörülüyor. Yaşar Topluluğu, 2007 yılında gıda-içecekten boya-kimyaya, dış ticaretten hizmet sektörüne uzanan geniş portföyle bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 25 büyümeyle 1,8 milyar YTL konsolide net satış gerçekleştirdi. Karlılıklarda büyümenin üzerinde artışlar sağlandı. 2008 yılı için belirlenen 2,1 milyar YTL konsolide net satış hedefini koruyan Holding, ilk altı ay değerlendirildiğinde hedeflerine ulaştı.

Yeni ve pratik ambalajlar

Yaşar, gıda-içecek işkolunda tüketicileri yenilikçi ürünlerle tanıştırmaya ve tüketicilerin yaşam kalitelerini yükseltmeye devam ediyor. Mayıs ayında 1-9 yaş arasındaki çocukların günlük ihtiyaçları doğrultusunda Özel üretilmiş, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini desteklemek için Pınar Çocuk Sütü tanıtıldı. Bu ürün çeşitli vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş özelliği ile yenilikçi ürünler arasında yer alıyor. Özellikle süt, peynir, et ve dondurulmuş ürün kategorilerinde önemli büyüme hedefleri var. Tüketicilere yeni ürünlerin yanı sıra bu ürünlerin yeni ve pratik ambalajlarda da sunulması planlanıyor. Yatırımlarının önemli bir kısmını da gıda-boya işkolunda gerçekleştiren Yaşar Holding, boya-kimya işkolunda ise DYO Nano ürün serisiyle tüketicileri yanmayı geciktirme, ışıkla kendi kendini temizleme ve çizilmeme gibi özelliklerle buluşturdu. DYO'nun nanoteknoloji ile ürettiği bu boyalara 2007 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından patent verildi. Teknolojik know-how gerektiren bu tür boya ürünlerinin tanıtımlarına 2008 yılında da devam edilecek. Yaşar Topluluğu, Pınar ve DYO gibi başarısı pek çok tüketici araştırmasıyla kanıtlanmış iki çok önemli markaya sahip.

Verimlilik artışına devam

Bu markalarının değerini artırmak, ürünlerin tüketici nezdindeki kalite algılarını güçlendirmek, tüketicileri yenilikçi ürünlerle tanıştırmak, 2008 yılında önern verilen konuların başında yer alıyor. Yaşar'ın sürekli iyileştirme kültürünün bir parçası olarak, verimlilik artışı ve maliyet optimizasyonu çalışmaları da artarak devam edecek.

Pınar Körfez Pazarı’nda güçlendi

Yaşar Holding'in odaklanacağı bir diğer alan da yurtdışı büyüme. Pınar markasıyla özellikle Körfez Ülkeleri’nde güçlü bir marka imajı olan Yaşar, Körfez Ülkeleri başta olmak üzere Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarındaki potansiyeli geliştirmeye yönelik çalışmaları sürdürecek. Referans gazetesi/20.06.2008

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.