AramaArama
Gıda Hattı

YAŞ Kararları Resmi Gazete’de: 2 kuvvet komutanının görev süresi uzatıldı

5 Ağustos 2021, 09:24
Paylaş
YAŞ Kararları Resmi Gazete’de: 2 kuvvet komutanının görev süresi uzatıldı
Kara Kuvvetleri Komutanlığına 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Aysever atanırken, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ün görev süresi bir yıl uzatıldı.

Cumhurbaşkanlığı atama kararları ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Aysever atanırken, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ün görev süresi, 30 Ağustos 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere bir yıl uzatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Yüksek Askeri Şura’da alınan Kararlar, Erdoğan tarafından imzalandıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından kamuoyuna açıklanmıştı.

Söz konusu kararları içeren Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/381, 382, 383, 384, 385), 5 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Orgeneral Aysever, Kara Kuvvetleri Komutanı oldu

Yayımlanan Kararlarla;

1’in Ordu Komutanı Orgeneral Musa Aysever, Kara Kuvvetleri Komutanlığına atanırken,

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ün görev süresi,

Orgeneral Atilla Gülan’ın rütbe bekleme süresi,

30 Ağustos 2021 tarihinden geçerli olmak üzere bir yıl uzatıldı.

Karara ekli listede kimlikleri yazılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına mensup 14 general, 3 amiral ve 56 albay da, 30 Ağustos 2021 tarihinden geçerli olarak bir üst rütbeye terfi ettirildi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.