Gıda Hattı

Hava Durumu | 21 Nisan 2019 Pazar

20 Nisan 2019, 19:23
Paylaş
Hava Durumu | 21 Nisan 2019 Pazar

Kuvvetli rüzgar, yağış ve zirai don uyarısı!.. Yarın hava nasıl? İşte Türkiye genelinde yarın 21 Nisan 2019 Pazar günü hava durumu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da gök gürültülü sağanak, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların Güneydoğu Anadolu (G. Antep ve Kilis hariç) ile Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı Kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, doğu bölgelerde 2 ila 5 derece azalacak.

Kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı 

  • Yağışların Güneydoğu Anadolu (G. Antep ve Kilis hariç) ile Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
  • Kıyı ve Güney Ege ile İç Anadolu'nun güney kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa), Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde(50-80 km/saat) esmesi bekleniyor.

Zirai don tehlikesine dikkat!..

Tarımsal faaliyetin olduğu bölgelerimizden İç Ege, Göller Yöresi ve İç Anadolu Bölgesi ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde hafif, yüksek rakımlı yerlerinde ise orta kuvvette zirai don riski bulunmaktadır. Yetkililerin ve çiftçilerimizin gerekli tedbirleri almaları ve don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE YARIN HAVA NASIL?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Bilecik çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İşte 21 Nisan 2019 Pazar günü Bursa, Çanakkale, İstanbul ve Kırklareli hava durumu.

BURSA 5°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

ÇANAKKALE 7°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 6°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusu sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 3°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde kıyı, gece saatlerinden itibaren güney kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. İç Ege'de hafif, yüksek rakımlı yerlerde ise orta kuvvette zirai don riski bulunmaktadır. İşte 21 Nisan 2019 Pazar günü A.Karahisar, Denizli, İzmir ve Manisa için hava durumu.

A.KARAHİSAR -1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ 4°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 8°C, 19°C

Parçalı bulutlu

MANİSA 5°C, 16°C

Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, doğu Akdeniz'in aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Göller Yöresinde hafif, yüksek rakımlı yerlerde ise orta kuvvette zirai don riski bulunmaktadır. İşte 21 Nisan 2019 Pazar günü Adana, Antalya, Hatay ve Isparta hava durumu.

ADANA 9°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 9°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu

HATAY 7°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA -2°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde hafif, yüksek rakımlı yerlerde ise orta kuvvette zirai don riski bulunmaktadır. İşte 21 Nisan 2019 Pazar günü Ankara, Eskişehir, Konya ve Sivas hava durumu.

ANKARA -1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif karla karışık yağmurlu

ESKİŞEHİR 0°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde hafif karla karışık yağmurlu

KONYA 1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu

SİVAS -1°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde hafif, yüksek rakımlı yerlerde ise orta kuvvette zirai don riski bulunmaktadır. İşte 21 Nisan 2019 Pazar günü Bolu, Düzce Sinop ve Zonguldak hava durumu.

BOLU 1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 4°C, 9°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmur

SİNOP 9°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK 6°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İşte 21 Nisan 2019 Pazar günü Amasya, Bayburt, Samsun, ve Trabzon hava durumu.

AMASYA 4°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

BAYBURT -2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN 6°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

TRABZON 7°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; batı kesimler ile Iğdır ve Şırnak çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların yarın Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İşte 21 Nisan 2019 Pazar günü Erzurum, Kars, Malatya ve Van hava durumu.

ERZURUM -2°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KARS -3°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

MALATYA 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yerel oılarak kuvvetli olması bekleniyor.

VAN 1°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Adıyaman, Ş. Urfa, Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Batman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İşte 21 Nisan 2019 Pazar günü Adıyaman, Diyarbakır, Siirt ve Şanlıurfa hava durumu.

ADIYAMAN 7°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR 4°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

SİİRT 6°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ŞANLIURFA 7°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLERDE YARIN HAVA NASIL?

Batı Akdeniz’de fırtına, Doğu Karadeniz, Güney Ege ve Doğu Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı; Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı, zamanla kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40), yarın öğle saatlerinde 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan batısı 5 ila 7 (40-60 km/sa), zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın öğle saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Doğu Karadeniz’in doğusu akşam saatlerinde yer yer 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğu, gece saatlerinden sonra kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), zamanla kuzeyi 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece ve yarın sabah saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın öğle saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatı, doğusu kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın sabah saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatleri ile yarın sabah saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: Batı Akdeniz’de 3,0 ila 4,0m, yarın öğle saatlerinden sonra 1,5 ila 2,5m, Doğu Akdeniz’de 1,0 ila 2,0m, batısı 1,5 ila 2,5m, yarın sabah saatlerinde yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış ve fırtına anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatı, zamanla doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.