Gıda Hattı

Yarın gece itibariyle geçerli olacak! Benzine dolar ve brent petrol zammı geliyor...

9 Haziran 2022, 14:33
Paylaş
Yarın gece itibariyle geçerli olacak! Benzine dolar ve brent petrol zammı geliyor...
Yarın gece itibariyle geçerli olacak! Benzine dolar ve brent petrol zammı geliyor. Brent petrolün artması ve artan dolar kuru nedeniyle benzinin litre fiyatına zam geliyor. Cuma gecesinden itibaren gelecek zamla benzinin 30 liraya yaklaşması an meselesi.

Yarın gece itibariyle geçerli olacak! Benzine dolar ve brent petrol zammı geliyor. Akaryakıt fiyatlarında zamların ardı arkası kesilmiyor. Brent petrolün son 13 haftanın zirvesine yükselmesi ve doların hızlı artışı piyasayı tetikliyor.

Motorine dün gece itibarıyla gelen 1,95 TL zammın ardından LPG’ye 50 kuruşluk zammın bu gece tedavüle gireceği dün belirtilmişti. Sektör kaynaklarına göre yarın geceden itibaren benzine de büyük zam geliyor.

Petrol fiyatlarında son dakika!

Dolar kurundaki artış ve enflasyon endişesi akaryakıt fiyatlarını rekor seviyelere çıkardı. Öte yandan Brent petrolün varil fiyatı da bugün itibarıyla 124 dolar seviyesini bularak akaryakıt fiyatlarında endişe kaynağı olmaya devam etti.

Akaryakıt fiyatları enflasyon, petrol fiyatları ve dolardaki yükselişin etkisiyle rekor üstüne rekor kırarken, cuma gecesinden itibaren benzine 1 lira 45 kuruş zam bekleniyor.

POMPA FİYATLARINA YANSIYACAK

Yeni zamlar pompa satış fiyatlarına yansıyacak.

İşte zam sonrası benzin fiyatları:

İstanbul Benzin: 26,24 TL (zammın ardından en az 27,48 TL olacak)

Ankara Benzin: 26,33 TL (zamdan sonra en az 27,57 TL olacak)

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.