Gıda Hattı

Yılmaz: Sadece Sütçülük Yapıyoruz

4 Ekim 2007, 17:06
Paylaş

Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, “Sütaş , piyasadaki diğer rakiplerinin aksine sadece süt ve süt ürünleri üretiyor. İşte tam da bu sebepten ötürü Sütaş denince tüketicinin aklına süt ve süt ürünleri geliyor. Sütaş , ‘Sütçülükte daha o kadar çok yapılacak şey var ki!’ diyerek sadece bu alanda kalacağının sinyalini veriyor.

Muharrem Yılmaz “Toplum bizi Türkiye’nin sütçüsü payesiyle onurlandırdı. Bu nedenle de Türkiye’nin her yerinde olmamız, sütün en tazesini en doğru biçimde tüketiciye ulaştırıp, ülkemizin sütçülüğünü geliştirmemiz lazım” diyor ve ekliyor:

“2012 yılına kadar ülkemiz sütçülüğüne doğrudan katkıda bulunacak projelerimiz var. Karacabey’de, Orta Anadolu `da ve iki ayrı projeyle daha ‘Sütçülük Projelerimizi’ hayata geçireceğiz. Bu merkezler okul, model çiftliği, süt fabrikası ve yem fabrikasıyla sektöre her türlü teknik desteği verecek. Ayrıca yatırım alanlarımızı ülkemizle de sınırlamıyor ve komşu ülkelerle ticaretin geliştirilmesi için fırsatları da araştırıyoruz. Dünya piyasalarında süt ve ara malları fiyatlarında bizim de rekabet edeceğimiz fiyat seviyelerine geldiğinden, vizyonumuzu giderek farklılaştırıyoruz. Her Türk işadamı bu anlayışı benimsemeli ve bir sanayi kolunun sahipliğini üstlenerek ihracatçısı olmalı.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.