Gıda Hattı

World Food Moscow, 16. Uluslararası Gıda Fuarı

21 Haziran 2007, 17:10
Paylaş

16. Uluslararası Gıda Fuarı/ World Food Moscow, 18 Eylül’de kapılarını ziyaretçilere açıyor. Türkiye’nin tarım ihracatında birinci sırayı alan Rusya dünyanın da en önemli pazarlarından birini oluşturuyor.

1992 yılından beri her yıl düzenlenen World Food Moscow Fuarı, gıda sektöründeki distribütörlerin, üretici, ihracatçı, perakendeci ve toptancıların kendilerini tanıttıkları ve ürünlerini sergiledikleri uluslararası bir gıda fuarı olma özelliğini taşıyor.

Fuarın bu yıl milli katılım organizasyonu Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği koordinasyonunda gerçekleştirilecek. Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği fuarla ilgili duyurusunda, 2007 yılında Türkiye Pavyonunun 3 ayrı bölümde düzenleneceğini ve Rusya’nın 2007 yılı için Dış Ticaret Müsteşarlığınca belirlenen “hedef ülkeler” arasında yer alması nedeniyle fuar katılım bedeline 10 puan ilave destek sağlanacağını açıkladı.

Ziyaretçi ve katılımcılara kolaylık sağlamak amacıyla sektörlere göre 12 bölüme ayrılan fuar alanında sergilenecek ürün grupları şöyle:

Et ve Tavuk Ürünleri, Süt Ürünleri; Çay& Kahve, İçecekler, Bakkal ve Çerez Ürünleri, Balık ve Deniz Ürünleri, Meyve & Sebze, Şekerlemeler, Bisküvi , Süpermarket, Dondurulmuş Konserve Gıda Ürünleri, Yağlar ve Soslar, Organik Gıdalar, News Showcase

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.