Gıda Hattı

WhatsApp'tan kullanıcılarına büyük müjde! O özellik sonunda geliyor...

16 Haziran 2022, 13:00
Paylaş
WhatsApp'tan kullanıcılarına büyük müjde! O özellik sonunda geliyor...
En popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Android'den iOS cihazlara geçiş ile ilgili yeni güncellemesini tanıttı.

WhatsApp sonunda merakla beklenen özelliği nihayet kullanıcıların beğenisine sunmak için piyasaya sürdü. Android 5.0 ve iOS 15.5 veya daha yeni güncelleme sürümünü çalıştıran cihazlar için Android’den iOS’a geçişi tanıttı. Şu anda beta sürümünde olan bu özellik, diğer gereksinimlerin yanı sıra iOS’a Taşı uygulamasına da ihtiyaç duyuyor.

Artık WhatsApp android cihazlardan iOS’a verileri aktarılabilecek

WhatsApp, ilk sürümünden 13 yıl sonra nihayet Android’den iOS cihazlara sohbet geçişini getirdi. Facebook’ta Mark Zuckerberg tarafından duyurulan Meta CEO’su, iOS’tan Android’e geçişin geçen yıldan beri WhatsApp’ta mevcut olduğunu vurgulamak için çok uğraştı. Zuckerberg, 120 milyona yakın takipçisine özellikle şunları söyledi:

WhatsApp’a, telefonlar arasında güvenli bir şekilde geçiş yapma ve sohbet geçmişinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve sesli mesajlarınızı Android ve iPhone arasında uçtan uca şifrelemeyi korurken aktarma özelliğini ekliyoruz. Bu, en çok istenen özelliktir.

Zuckerberg nedense bu özelliğin betada kaldığından bahsetmedi. Ayrıca, WhatsApp özelliği hemen değil, zaman içinde kullanıma sunuyor. Bu nedenle, WhatsApp’ın tüm kararlı yapılarda Android’den iOS’a geçişi göndermesi biraz zaman alabilir. Ayrıca şirket nedenini doğrulamamış olsa da, WhatsApp arama geçmişini bir Android’den iOS cihazına aktaramaz.

WhatsApp’ın SSS’si , iPhone’unuzda en az iOS 15.5’in yüklü olması da dahil olmak üzere diğer bazı uyarıları da açıklar. Ayrıca, Android akıllı telefonunuza ‘Move to iOS’ uygulamasını yüklemeniz ve iOS ve Android cihazlarınızda sırasıyla en az WhatsApp 2.22.10.70 ve 2.22.7.74 sürümüne sahip olmanız gerekir.

Muhtemelen en garip uyarı, Android’den geçişi gerçekleştirmek için iPhone’unuzun ‘fabrika yenisi olması veya fabrika ayarlarına sıfırlanması’ gerektiğidir. Sonuç olarak, üçüncü taraf çözümleri, WhatsApp’ın aşağıdaki talimatları sağladığı WhatsApp’ın çözümünden hala daha çok yönlü görünüyor:

 1. Android telefonunuzda Move to iOS uygulamasını açın ve ekrandaki talimatları izleyin.
 2. iPhone’unuzda bir kod görüntülenecektir. İstendiğinde, Android telefonunuzda kodu girin.
 3. Devam’a dokunun ve ekrandaki komutları izleyin.
 4. Veri Aktar ekranında WhatsApp’ı seçin.
 5. Android telefonunuzda BAŞLAT’a dokunun ve WhatsApp’ın verileri dışa aktarma için hazırlamasını bekleyin. Veriler hazırlandıktan sonra Android telefonunuzdan çıkış yapacaksınız.
 6. iOS’a Taşı uygulamasına dönmek için İLERİ’ye dokunun.
 7. Verileri Android telefonunuzdan iPhone’unuza aktarmak için DEVAM’a dokunun ve aktarımın tamamlandığını onaylamak için iOS’a Taşı’yı bekleyin.
 8. App Store’dan WhatsApp’ın en son sürümünü yükleyin.
 9. WhatsApp’ı açın ve eski cihazınızda kullanılan aynı telefon numarasını kullanarak giriş yapın.
 10. İstendiğinde Başlat’a dokunun ve işlemin tamamlanmasına izin verin.
 11. Yeni cihazınızı etkinleştirmeyi tamamlayın ve sohbetlerinizin sizi beklediğini göreceksiniz.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.