Gıda Hattı

WhatsApp, Facebook ve Instagram’a dünya genelinde erişim yok  

5 Ekim 2021, 05:41
Paylaş
WhatsApp, Facebook ve Instagram’a dünya genelinde erişim yok  
Dünyanın dört bir yanında panik yaşandı. En çok kullanılan sosyal ağlara erişim sağlanamadı. Sosyal medya yöneticilerinden açıklama geldi.

TSİ 19.00 sıralarında meydana gelen kesinti dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıları olumsuz etkilerken, sosyal medya kullanıcıları farklı ağları kullanarak şikayetlerini dile getirdi. Tamamı Facebook şirketine ait olan ve ortak altyapıyı kullanan uygulamalar olan WhatsApp, Facebook ve Instagram’ın yanı sıra yine şirkete ait Messenger ve Facebook Workplace gibi uygulamalar da kesintiye uğradı. Kesinti sırasında Facebook sayfasına girmeye çalışan kullanıcılar tarayıcının bağlantı hatasıyla karşılaşırken, WhatsApp ve Instagram uygulamalarında yeni mesaj ve içerikler görüntülenemiyor. Kesintinin nedeni henüz bilinmezken, Facebook şirketinden küresel kesintiyle ilgili resmi açıklama gelmedi.

Facebook iletişim direktörü Stone'den özür

Facebook'un İletişim Direktörü Andy Stone ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Uygulamalarımız ve ürünlerimize erişimde sorun yaşandığının farkındayız. Mümkün olan en kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz” dedi.

Sorun nedeniyle özür dileyen Stone, söz konusu uygulamalara erişimde sorun yaşanan ülkelerle ilgili detay vermedi.

(İHA)

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.