Gıda Hattı

Washington’da maske takmak zorunlu oldu!

22 Temmuz 2020, 23:06
Paylaş
Washington’da maske takmak zorunlu oldu!

ABD'nin Başkenti Washington DC'de yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında artan vakaların ardından maske takma zorunluluğu getirildi.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) vaka sayısının giderek arttığı ABD'de başkent Washington DC'de salgına karşı mücadelede yeni bir karar alındı.

Maske takmak zorunluluğu getirildi

Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser, kentte maske takmanın zorunlu olduğunu bildirdi.

Düzenlediği basın toplantısında artan korona virüs vakaları nedeniyle maske kullanımına yönelik yeni bir kararname yayımladığını duyuran Bowser, “Evinizin dışındaysanız maske takmanız zorunlu. Maskelerin virüsün yayılmasını durdurmamıza yardımcı olan etkili bir araç olduğunu biliyoruz" dedi.

Bowser, "Hepimiz pandemi ile baş etmekten oldukça yorulduk. Dört aydır insanlar yoruldu. Ama hepimiz bu salgının diğer yüzüne geçmek istiyorsak tetikte olmamız önemli" diye konuştu.

3 yaş altı çocuklar ile bireysel olarak egzersiz olanlar muaf olacak

Söz konusu kuraldan 3 yaşın altındaki çocukların, bireysel olarak egzersiz yapan kişilerin muaf olduğu ifade edildi. Ofis çalışanlarının da yalnız olmadıkları sürece maske takma takması gerektiği belirtildi.

Washington DC'de şu ana kadar virüse bağlı can kaybı sayısı 580 olarak açıklandı. ABD genelinde ise korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 142 bin 459'a, toplam vaka sayısı ise 3 milyon 931 bin 359'a yükseldi.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.