Gıda Hattı

Vodafone ve Şekerbank’tan çiftçiler için güç birliği

25 Ocak 2016, 17:58
Paylaş

Vodafone ve Şekerbank, Çiftçi Kulübü çatısı altında kurulan "Dijital Çiftçi, Kazanan Çiftçi" platformu kapsamında iş birliği yaptı. Banka, Vodafone Çiftçi Kulübü üyelerine yüzde 15'e varan faiz indirimi sunuyor.

ciftci-kulubu-gidahattiÇiftçilerin dijitalleşmesini ve finansal kaynaklara erişimini kolaylaştırmak için gerçekleştirilen işbirliği ile Şekerbank, “Aile Çiftçiliği Bankacılığı” kapsamındaki finansman ürünlerinde, Vodafone Çiftçi Kulübü üyelerine %15’e varan faiz indirimi sunuyor. Çiftçiler ayrıca, Vodafone cep telefonu faturalarını da faizsiz ve hasat zamanında ödeyebiliyor.

Vodafone, 2009 yılında hayata geçirdiği, Türkiye’nin ilk çiftçi odaklı sosyal iş modeli Vodafone Çiftçi Kulübü’nü  yeni geliştirdiği “Dijital Çiftçi, Kazanan Çiftçi” platformu ile bir adım ileriye taşıyor. Platform kapsamında, Vodafone ve Şekerbank işbirliğiyle, çiftçilerin finansal kaynaklara erişiminin kolaylaştırılarak finansal anlamda güçlenmelerine de katkıda bulunulması hedefleniyor.

Ender Buruk: “Türkiye’nin en kapsamlı çiftçi programını sunuyoruz”

Türkiye’de istihdama katkısı %20, ekonomideki ağırlığı da %7’nin üzerinde olan tarım sektörünün ekonomi içindeki rolüne ve kırsal kalkınmadaki stratejik önemine dikkat çeken Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, şunları söyledi:

“Tarım, kırsal kalkınmanın da ötesinde bugün bütün ekonomilerin vazgeçilmez bir itici gücü. Artık, dünyadaki rekabet üstünlüğü çiftçinin refahı ile doğru orantılı. Uluslararası alanda daha rekabetçi bir tarım sektörü oluşturulmasının ve çiftçilerin refah seviyesinin yükseltilmesinin yolu ise dijitalleşme ile elde edilecek verimlilik artışından geçiyor. Vodafone olarak, Dijital Dönüşüm vizyonumuz doğrultusunda Vodafone Çiftçi Kulübü ile 7 yıldır Türkiye’de tarımın dijitalleşmesine öncülük etmek için çalışıyoruz. Program kapsamında sunduğumuz hizmetlerle, tarife ve kampanyalarla sınırlı kalmayıp, çiftçilerimizin hayatını çok daha geniş bir ölçekte etkilemeyi hedefliyoruz. Geçen yıl itibarıyla ‘Tarımda Türk Reçetesi’ olarak dünyaya örnek olan programımız; Hindistan, Gana, Kenya, Tanzanya ve Yeni Zelanda olmak üzere 5 Vodafone ülkesinde daha kullanılmaya başlandı.”

 

Gökhan Ertürk: “Tarımsal üretimi artırmaya yönelik projelere devam edeceğiz”

Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, Şekerbank olarak, üretimin sürdürülebilirliği için çiftçiler toprağını, köyünü bırakıp gitmesin diye 2014 yılı sonunda “Aile Çiftçiliği Bankacılığı”nı başlattıklarını ve bu kapsamda ulusal ve uluslararası birçok ödüle layık görüldüklerini hatırlattı. Ertürk, proje ile küçük arazilerin birleştirilmesini sağlamayı, tarımsal üretimde verimliliği artırmayı, kolektif tarımı özendirmeyi ve yerel kültürün yok olmasını önlemeyi amaçladıklarını kaydetti

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.