Gıda Hattı

Veteriner hekimlerin beklediği haber: Uzmanlık Kurulu toplanıyor!

25 Aralık 2019, 21:41
Paylaş
Veteriner hekimlerin beklediği haber: Uzmanlık Kurulu toplanıyor!

Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Kurulu, ilk toplantısını 9 Ocak 2020 tarihinde Ankara’da yapacak. Kurulun gündeminde; uzmanlık eğitimi, uzmanlık belgelerinin verilmesi ve Veteriner Hekimliği Uzmanlık Kurulunun yetki, çalışma usul ve esaslarının düzenlenmesi var.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Kurulu toplantısının, 9 Ocak 2020 tarihinde Ankara’da yapılacağını açıkladı.

Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Kurulu üyeleri belirlendi

Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği 2/5/2018 tarihli ve 30409 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş, bu kapsamda Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı uzmanlık eğitimine ilişkin çalışmaların yürütülmesi için görevlendirilmişti.

Söz konusu mevzuat gereği, Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Kurulu üyeleri, 28/6/2019 tarih ve 1936692 sayılı Bakanlık Makam Olur'u ile belirlendi.

Kurul ilk toplantısını 9 Ocak’ta yapacak

Kurul toplantısı, 9 Ocak 2020 tarihinde Ankara’daki Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde (UTEM), Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’nun başkanlığında yapılacak.

Toplantıya Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Şükrü Kanber, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Dursun Kelkit, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Özkan Kayacan, Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Laboratuvar şefi Doç Dr. Burhan Toprak, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Belgin Sarımehmetoğlu, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Kaşıkçı, Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cavit Arslan, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Yılmaz, Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Avcıoğlu, Çukurova Üniversitesi Ceyhan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çelik ve Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Üyesi H. Haluk Aşkaroğlu katılacak.

Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Kurulu çalışmaları arasında uzmanlık eğitimi, uzmanlık belgelerinin verilmesi ve Veteriner Hekimliği Uzmanlık Kurulunun yetki, çalışma usul ve esaslarının düzenlenmesi konuları yer alıyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.