AramaArama
Gıda Hattı

Vekaleten kurbanı kaç liraya kesecek?

17 Ağustos 2015, 15:25
Paylaş
Vekaleten kurbanı kaç liraya kesecek?

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içinde 625 TL, yurt dışında ise 450 TL olarak belirledi.

TDV Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, kurban ibadetini dini hükümler doğrultusunda yerine getirmek ve keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak maksadıyla her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğiyle dini esaslara uygun, güven ve emanete riayet şiarıyla Vekaletle Kurban Kesim Programı düzenlediklerine dikkati çekti.

Bu yıl “Vekaletle Kurban Kesim Programı” kapsamında yurt içinde 182 il ve ilçe merkezinde, yurt dışında ise 76 ülkenin 450 bölgesinde kurban kesimi yapılacağını bildiren Palakoğlu, gelmesi beklenen kurban vekaletlerine göre 200 bin hisse kurbanın kesilerek dağıtımının yapılmasının hedeflendiğini açıkladı. Palakoğlu, yurt içindeki kesim merkezlerinden 88’inde ayrıca sığınmacı ailelere yönelik kurban kesimi de yapılacağını kaydetti.

Vekalet yoluyla kurban kesim programı kapsamında bu yılki kurban bedellerinin de belirlendiğini vurgulayan Palakoğlu, şöyle devam etti:

“Vakfımız bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içinde 625 TL, yurt dışında da 450 TL olarak belirledi. Vatandaşlarımız, www.diyanetvakfi.org.tr adresinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, PTT şubeleri ile Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, Garanti Bankası, Albaraka, Türkiye Finans ve Kuveyt Türk bankaları aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilecek. Ayrıca vatandaşlarımız 0312 416 90 00 çağrı merkezini arayarak kurban bağışında bulunabilecekler. Yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız da Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve ateşeliklere bağlı dernek ve din görevlileri vasıtasıyla kurban bağışı yapabilecekler.”

2014 yılında TDV’ye emanet edilen 135,394 hisse kurban; yurt içinde 174 merkezde, yurt dışında 69 ülkenin 557 bölgesinde kesildi. Bunların bir bölümü Türkiye’de, bir bölümü de yurt dışında açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Afrika, Afganistan, Pakistan, Arakan başta olmak üzere Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri, Kafkasya ve dünyada 69 ülkenin 557 bölgesinde ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıldı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.