AramaArama
Gıda Hattı

Vakalar artarken, Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan önemli mesaj!

28 Temmuz 2021, 16:15
Paylaş
Vakalar artarken, Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan önemli mesaj!
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 6 Eylül’de açılacağı mesajını yineledi.

Artan vaka sayıları endişeye yol açarken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı için okulların 6 Eylül’de açılacağı mesajını yineledi. Selçuk, “Okulların 6 Eylül'de açılması bizler için son derece önemli. Okulları açmak noktasında çok kararlıyız” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Anadolu Medeniyetler Müzesi’nde gerçekleştirilen “Telafide Ben de Varım” etkinliğine katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

“Okulları açmak noktasında çok kararlıyız”

Bakan Selçuk, okulların açılması için belirlenen tarihin vaka sayılarının artışından dolayı ileri bir tarihe alınıp alınmayacağı sorusu üzerine, şunları kaydetti:

“Biz okullarımızda şu an ne yapılması gerekiyorsa temizlik anlamında ve diğer hazırlıklar anlamında son hızla yürütüyoruz. 81 il müdürümüzle bir toplantı yaptık ve hangi ilimizin, hangi ilçemizin ne tür bir eksikliği var olup olmadığını, bunların belirlenmesi ve okulun temiz belgesinin yenilenmesi sürecinin hızlandırılması noktasında bir görüş alışverişinde bulunduk.

Gördüm ki gerçekten bir problem yok. Son derece etkili ve heyecanlı bir biçimde bu çalışmalar sürüyor. Okulların 6 Eylül’de açılması bizim için son derece önemli. Çocuklarımızın, velilerimizin, öğretmenlerimizin sabrı konusunda gerçekten müteşekkiriz. Okulları açmak noktasında tüm toplumumuzun katkısını bekliyoruz. Biz hazırız ve toplumun sağduyusunun, desteğinin bu konuda hayati bir önem taşıdığının tekrar tekrar vurgusunu yapmak istiyorum. Okulları açmak noktasında çok kararlıyız.”

Aşı yaşı 12’ye inecek mi?

Aşı yaşının 12 yaşa indirilmesi konusunda bir çalışma olup olmadığı sorusunu da yanıtlayan Selçuk, Bilim Kurulu toplantısında konunun görüşüleceğini belirterek, “Bizler de zaten sürekli bir iletişim ve irtibat içerisindeyiz. Bu konularla ilgili bilim insanlarının yönlendirmesi ve birlikte çalışması devam ediyor” ifadelerini kullandı.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.