Gıda Hattı

Vı. Beslenme Ve Diyetetik Kongresi Başlıyor

1 Nisan 2008, 13:02
Paylaş

VI. Beslenme ve Diyetetik Kongresi yarın başlıyor. 2–6 Nisan 2008 tarihleri arasında Kervansaray Lara, Antalya’da gerçekleşecek kongrenin başkanlığını, Hacettepe Üniversitesi (H.Ü)Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tanju Besler yapıyor. 5 gün sürecek kongreye 1.000’in üzerinde panelist, katılımcı ve ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Daha önce 3 yılda bir düzenlenen kongrenin; 2006 yılında, H.Ü. Kongre ve Kültür Merkezi’nde 5.incisi gerçekleştirilen organizasyonun gördüğü yoğun ilgi nedeniyle, 2 yılda bir yapılması kararı alınmıştı.

Kongre, Prof. Dr. Tanju Besler’in ve Cargill Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tarakçıoğlu’nun açış konuşmaları ile başlayacak. Bu yıl Kongre kapsamında çeşitli konferans ve paneller düzenlenecek. Ülker, Unilever Türkiye, Coca Cola, Frito Lay, Cargill Türkiye gibi gıda devlerinin, sponsor olarak katkıda bulundukları kongre 5 gün sürecek.

Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nin son gününde (6 Nisan, Pazar) Başkanlığını Dr. Türkan Kutluay Merdol ve Türkiye Diyetisyenler Derneği Başkanı Dyt. Sacide Gümüşel’in yapacağı; “Uluslararası Meslek Örgütlerimiz: Sorumluluklar, Beklentiler” paneli düzenlenecek. Panel kapsamında Türkiye Diyetisyenler Derneği'nin uluslararası kuruluşlarla ilişkileri, meslekteki son gelişmeler masaya yatırılacak.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.