Gıda Hattı

Uzman öğretmenlik eğitimi ne zaman başlayacak?

16 Haziran 2022, 11:55
Paylaş
Uzman öğretmenlik eğitimi ne zaman başlayacak?
01-10 Haziran 2022 tarihleri arasında alınan başvuruların ardından gözler sonuçların ne zaman açıklanacağına çevrilmişti. Başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte şimdi de uzman öğretmenlik eğitimlerinin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Peki; Uzman öğretmenlik eğitimi ne zaman başlayacak? Detaylar haberimizde...

01-10 Haziran 2022 tarihleri arasında alınan uzman öğretmenlik başvuru sonuçları açıklandı ve gözler eğitimlerin ne zaman başlayacağına çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik eğitimleri hakkında açıklama yaptı. Peki; Uzman öğretmenlik eğitimi ne zaman başlayacak? Detaylar haberimizde...

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI NE ZAMAN?

Takvime göre eğitim programının başvuruları 01-10 Haziran 2022 tarihleri arasında alınacak olup uzman öğretmenlik eğitimleri 18 Temmuz-05 Eylül 2022, başöğretmenlik eğitimleri ise 18 Temmuz-19 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

19 Kasım 2022'de yapılacak yazılı sınav başvuruları 26 Eylül-03 Ekim 2022 tarihleri arasında alınacak ve sınav sonuçları 12 Aralık 2022 tarihinde duyurulacak.

Sertifika almaya hak kazanan öğretmenlerin sertifikaları, 4 Ocak 2023 tarihinde düzenlenecek ve uzman ya da başöğretmen unvanı alan öğretmenler, 15 Ocak 2023 tarihinde söz konusu unvanlar için öngörülen eğitim öğretim tazminatından yararlanabilecek.

UZMAN ÖĞRETMENLİK EĞİTİM PROGRAMLARINDAN KİMLER YARARLANABİLECEK?

Uzman Öğretmenlik Eğitim Programı’na, yazılı sınava başvuru tarihlerinin son günü itibariyle adaylık dahil öğretmenlikte 10 yıl hizmeti bulunan öğretmenler başvuru yapabilecek. Bunun yanı sıra Başöğretmenlik Eğitim Programı'na da yazılı sınava başvuru tarihinin son günü itibariyle uzman öğretmenlikte en az 10 yıl hizmeti bulunan uzman öğretmenler başvuru yapabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan resmi eğitim kurumlarında öğretmen/uzman öğretmen olarak görev yapmakta olan adaylardan, Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Eğitim Programı’na başvuru yapanların söz konusu şartları taşıyıp taşımadıkları, Aday Öğretmenlik ve Öğretmen Kariyer Basamakları Yönetmeliği çerçevesinde oluşturulan il komisyonları değerlendirilecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.