Gıda Hattı

Ünlü milyarder FED faiz kararı sonrası Bitcoin için uyardı! Ne kadar artış yaşanacak?

7 Nisan 2022, 14:48
Paylaş
Ünlü milyarder FED faiz kararı sonrası Bitcoin için uyardı! Ne kadar artış yaşanacak?
Ünlü milyarder FED faiz kararı sonrası Bitcoin için uyardı! Ne kadar artış yaşanacak? Kripto para piyasasında hareketlilik yaşanıyor.

Ünlü milyarder FED faiz kararı sonrası Bitcoin için uyardı! Ne kadar artış yaşanacak? Kısa süre öncesine kadar rekor yükseliş gösteren kripto paralarda yeniden bir düşüş yaşandı. Bununla ilgili bir öngörüde bulunan milyarder yatırımcı Bitcoin'in yeniden yükselişe geçeceği tarihi açıkladı ve ABD Merkez Bankası Fed'in faiz kararına işaret etti.

Fed tutanaklarından çıkan sıkılaşma mesajları kripto varlık piyasasında düşüş yaratırken, milyarder yatırımcı Bitcoin'in yükselişe geçmesi için Fed'in sıkılaşmaya ara vermesi gerektiğini belirtti.

Bitcoin kaç TL 5 Ocak

Bloomberg HT'deki habere göre Michael Novogratz, yüksek enflasyon nedeniyle Fed'in bir süre daha şahin tarafta kalacağını ve yakında faizleri 50 baz puan artıracağını öngördü. Novogratz ekonominin yavaşlaması durumunda Fed'in sıkılaşmadan geri adım atacağını ve bunun etkisiyle Bitcoin'in aya gideceğini söyledi.

Fed üyelerinin hızlı bilanço küçülmesi çerçevesinde daha şahin açıklamaların gelmesinin ardından Fed tutanaklarından bilanço küçülmesinin boyutları ortaya çıktı. Fed’in Mart toplantısının tutanaklarında bilanço küçülmesinin ayda en fazla 95 milyar dolarla yapılabileceğinin sinyali verdi. Küçülmenin 35 milyar dolarlık kısmı ipotek teminatlı menkul kıymetlerden 60 milyar dolarlık kısmı ise hazine tahvillerinden oluşabilir.

2017-2019 arası döneminde aylık en fazla bilanço küçültme 50 milyar dolar seviyesinde yapılmıştı. Plana kesintisiz uyulması Fed’in 9 trilyon dolara yakın büyüklükteki bilançosunun yılda 1 trilyon dolar üzerinde küçülmesi anlamına gelecek. Federal Açık Piyasa Komitesi’nin bu planı mayıs toplantısında onaylayıp küçülmeye başlaması bekleniyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.