Gıda Hattı

Ünlü işadamı Cem Uzan'dan dolar kuruna ilişkin açıklamalar doğru çıktı! Cem Uzan yeni açıklamalarla bomba etkisi yarattı! Takas iddiası kafa karıştırdı

24 Kasım 2021, 02:49
Paylaş
Ünlü işadamı Cem Uzan'dan dolar kuruna ilişkin açıklamalar doğru çıktı! Cem Uzan yeni açıklamalarla bomba etkisi yarattı! Takas iddiası kafa karıştırdı
Paris'te yaşayan Cem Uzan dolara ilişkin tahminde bulunmuş ve dolar 10 - 15 lirayı bulacak demişti. Dolar bugün ani bir şekilde 14 liraya dayandı. Cem Uzan'dan yeni açıklamalar geldi. Uzan takas iddiasi ile bomba yorumda bulundu.

Fransa'nın başkenti Paris'te hayatını sürdüren Cem Uzan attığı bir tweet ile bombayı patlattı. Dolar ve Euro'nun ne kadar olacağına ilişkin yeni tahminde bulundu.

Cem Uzan Türkiye'de mal varlıklarını ve şirketlerine el konulan isimlerden biriydi. Ayrıca elbiselerde insanların takas yapacaklarını da ileri sürdü. Merkez Bankası'nın faiz indirimi sonrasında dolar giderek yükseliyor. Dolar karşısında sürekli değer kaybetmeye devam eden Türk lirası ile ilgili korkutan yorum Cem Uzan’dan geldi. Güne 11,41 ile başlayıp 12.50 seviyelerine yükselen en düşük 10,95 en yüksek 11,47 seviyelerinde olan dolar bir anda 12,82 ile kura başlamış. Euro kuru da 14 TL ile rekor tazeledi. Genç Parti'nin kurucusu olan Cem Uzan sosyal medya hesabından önemli bir açıklama yaptı. Uzan çok yakında giysi gıda takası başlayabileceğini belirtti. Dolar 10 TL'ye 15 TL’yi aşacak demiştim. Çok yakında giysi ve gıda takası yaşanabilir. Türk lirasının daha fazla değersizleştirecekler şeklinde ifade etti.

Cem Uzan 2009 yılında yurtdışına yerleşti

Genç Parti kurucusu Cem Uzan ikinci Ergenekon iddianamesinde Şener Eruygur’u askeri darbeye teşvik ettiği iddia edilerek gizli yollardan Türkiye'ye neden ayrılmış Fransa’ya yerleşmişti. Fransa'da bulunan Uzan Teleon TV, Star TV, ilk müzik kral TV, Yeşilçam TV, ilk Türk dizileri dizi TV, televizyon kanalları, kral FM, Süper FM, metro FM, joy FM radyo istasyonları ile ilk sayısal yayın platformu Start Dijital’i kurdu. 219 şirketinin yönetimine el konulan Cem Uzan Uzan ailesinin yönetiminde bulunduğu Kepez elektrik ve Çukurova elektrikte inşaat sözleşmeleri Haziran 2003 yılında iptal edildi. 3 Temmuz İmar Banka’da el konuldu. 2004 Şubat ayında tasarrufuf mevduat sigorta fonu Uzanların imar Bankası soruşturması ile birlikte birçoğu hakkında ihtiyati tedbir kararı olan 219 şirket yönetimine el koydu.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.