Gıda Hattı

Ünlü gazeteci Sefa Özkaya vefat etti! Sinirlenmeyen adam Sefa Özkaya'nın ölüm nedeni ne?

24 Kasım 2021, 15:03
Paylaş
Ünlü gazeteci Sefa Özkaya vefat etti! Sinirlenmeyen adam Sefa Özkaya'nın ölüm nedeni ne?
Duayen gazeteci Sefa Özkaya bir süre önce emekliye ayrılmıştı. Toplumsal olay ve siyasi liderler ile bir araya gelen ve hep ön sırada yer alan Sefa Özkaya 54 yaşında vefat etti.

Toplumsal olaylarda, siyasi liderlerin programlarında en önde görmeye alışmıştık onu... Tam 28 yıl boyunca gece, gündüz demeden haber neredeyse oradaydı. Soma’daki maden faciasından sonra ani bir kararla emekli olup İzmir’e yerleşmişti. Bugün sadece Hürriyet’in değil, belki de tüm basın camiasının en sevdiği ağabeyi Sefa Özkaya’ya, henüz hayatının baharında, 54 yaşında veda ettik.

Sefa Özkaya İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’ndan mezun olduktan sonra mesleğe 1988’de Millet Gazetesi’nde başladı. Ardından Doğuş Ekonomi dergisi ve Anadolu Ajansı’nda çalıştı. 1997 yılında ise Hürriyet Gazetesi’ne transfer oldu.

Sefa Özkaya
Sefa Özkaya

Sinirlenmeyen adam olarak tanındı

Çektiği fotoğraflar ve haberleriyle bir çok ödül kazandı. Genç meslektaşlarına her zaman yardımcı olmaya çalışırdı. Zaman zaman fotoğraf çekmek için sinirler gerildiğinde bile aramızda tek sakin kalabilen oydu. En zor şartlarda bile işini severek yapardı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın programlarını izleyen gazeteciler arasında da en tecrübeli oydu. Büyük küçük herkes için “Sefa Ağabey” di. Sürekli basın kartı sahibiydi.

İzmir'e Yerleşmeye karar verdi

2014 yılında Soma maden faciası yaşandığında Sefa Özkaya yine olay yerindeydi. İstanbul’a döndükten sonra ani bir kararla emekli olmak istediğini, Dikili’ye yerleşeceğini söyledi. 2016 yılında emekli oldu, neredeyse her sokağını ezbere bildiği İstanbul’a ve Üsküdar’a veda etti. Ancak ne Hürriyet’le, ne de meslektaşlarıyla bağını kopartmadı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.