Gıda Hattı

Ünlü gazeteci Sami kohen vefat etti! Yoğun bakımda tedavisi sürüyordu

19 Ekim 2021, 07:23
Paylaş
Ünlü gazeteci Sami kohen vefat etti! Yoğun bakımda tedavisi sürüyordu
Ünlü gazeteci Sami Kohen hayatını kaybetti. Böbrek yetmezliği sebebiyle kısa süre önce hastaneye kaldırılmıştı. Duayen gazeteci ve yazar olan Sami Kohen böbrek yetmezliği sebebiyle yoğun bakımda tedavi görürken hayatını kaybetti.

Dış siyaset alanındaki yazılarıyla geniş kitlelerin takip ettiği ve dışişleri bakanı üstün hizmet ödülü sahip olan Kohen yaşamını yitirdi.

Sami Kohen hakkında

Duayen gazeteci Sami Kohen 1928 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Babasının çıkarmış olduğu eserlerde yararlanılan Türkiye'nin sesi gazetesini babasının hayatını kaybetmesinin ardından Türkiye'nin sesi ve sonradan haftanın sesi adlarında çıkardı. Tan, Yeni İstanbul ve İstanbul ekspres gazetelerinde çalıştı. 1954 yılda milliyet gazetesine katıldı ve daha sonra 1960 yılında eşi Mirka ile evlenip iki çocuğu dünyaya geldi. Hem Türkiye'de Milliyet Gazetesi’nde hem ABD'de yayınlanan Christian Science Monitor ve New York Times gazetelerine de makale yazdı. 1954 yılından bu yana aralıksız olarak yazarlık yaptı. Gazetecilik anılarını 2007 yılında Özer Yelçe tarafından Sami Kohen dünyanın yazısı adı ile bir kapak olarak yayınladı. Türkiye'de aynı gazete kurumunda en uzun süre hizmet etmiş yazarlar arasında yer alıyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.