Gıda Hattı

Ünlü ekonomist Haluk Özdil'den 2. dolar darbesi açıklaması: Almayın...

30 Aralık 2021, 19:34
Paylaş
Ünlü ekonomist Haluk Özdil'den 2. dolar darbesi açıklaması: Almayın...
Ünlü ekonomist Haluk Özdil'den 2. dolar darbesi açıklaması: Almayın uyarısı geldi. 20 Aralık'ta açıklanan yeni ekonomi politikası sonucunda dolar, altın ve euro fiyatları resmen çakıldı. Bir çok yatırımcı ve vatandaş da yüksek fiyattan maliyet yapmış, ancak sert düşüşlerin ardından zarara uğramışlardı.

Ünlü ekonomist Haluk Özdil'den 2. dolar darbesi açıklaması geldi. Bazı ekonomistler ise özellikle 3 Ocak'ta açıklanacak olan enflasyon rakamları sonrası dolar ve altın fiyatlarının sert yükseleceğini belirtirken, bununla ilgili uzmanından bir uyarı geldi ve vatandaşlara çağrıda bulunuldu.

Altın ve dolar konusunda yapmış olduğu uyarılarla dikkatleri üzerine çeken araştırmacı yazar Haluk Özdil, 3 Ocak iddiaları sonrası çok çarpıcı ikazlarda bulundu.

dolar
Ekonomist Özgür Demirtaş

Ne Var Ne Yok programına katılan Haluk Özdil, 3 Ocak ile ilgili yapılan uyarılar hakkında konuştu.

İşte Özdil'in o açıklamaları: İktidar giderse ne olursa olsun. Dolar 30 lira olacak’ diyen güruh şimdi 3 Ocak’ta bir şeyler olacağını söylüyor. Hiçbir şey olmayacak. Doların tekrar yükselişe geçmesini isteyen bazı fonlar var. Saldırılar düzenliyorlar. Bunların içerde ortakları var. Yine başladılar. Hiç kimse dolar almaya yeltenmesin. İkinci bir darbe yolda. Bu seferki darbe alıcılara çok feci bir biçimde zarar verecektir.
Küçük yatırımcı için dolar veya altın zengin etmez. 3 Ocak’ta bir şey yapılacağı yok ama bir atak gelebilir. Gelse de karşılık verilecektir. Doların 11-12 bandında seyredilmesi isteniyor. Düşmesi de beklenmiyor. Çünkü düşerse ihracat anlamında şirketler rakipleriyle mücadele edemez.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.