AramaArama
Gıda Hattı

Ünlü dönerci hasılatını Afrin'e bağışladı

1 Mart 2018, 11:00
Paylaş
Ünlü dönerci hasılatını Afrin'e bağışladı

Dünyanın en büyük dönerini yaparak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Bursalı meşhur dönerci Eyüp Solmaz, Afrin'de kahramanca savaşan Mehmetçiğe bir günlük hasılatını bağışladı.

Bursa'da her gün binlerce müşterinin ziyaret ettiği meşhur dönerci, bir günlük hasılatını Mehmetçik'e bağışladı.

Ünlü dönerci “sıra bende” dedi

Yaptığı lezzetli dönerle damaklarla unutulmaz bir lezzet bırakan Eyüp Solmaz, bir günlük hasılatını Mehmetçik Vakfına bağışladı. "Sıra bende" etiketiyle slogan başlatan Eyüp Solmaz, "Yarın sıra sırayı kim alacak merak ediyorum. Mehmetçiğimiz canını ortaya koyarak bu zorlu şartlarda kahramanca savaşıyor. Biz de kahraman askerlerimiz için elimizden geldiğince bir şeyler yapmak istedik.

Bir günlük sattığım döner kebabından elde ettiğim hasılatımı Mehmetçik Vakfı'na bağışlıyorum. Bu bağışla birlikte yeni bir slogan başlattık ve bugün sıra bizde etiketini kullandık. Bugün sıra bizde, yarın kimde diyoruz. Bugünkü hasılatımızı Mehmetçik Vakfına bağışlayacağımızı öğrenen müşterilerimiz 20 lira tutan hesaplarını bizden de katkı olsun diyerek 100 lira olarak ödüyorlar" dedi.

Guinness Rekorlar Kitabı hakkında

Guinness Rekorlar Kitabı, her yıl basılan ve dünya rekorlarının listelendiği bir yayındır. Kitapta hem insanların kırdığı hem de doğanın neden olduğu dünya rekorları yer alır.

Tüm dünyada en çok satan kitap serisi rekorunun sahibi olmasının yanı sıra; Amerikan kütüphanelerinden en çok çalınan kitap olma özelliğini taşır. Bu kitabın diğer ilginç yanı 1950'lerde bir İrlanda barında yazılmış olmasıdır.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.