Gıda Hattı

Ünlü çizgi roman yazarı Jean-Claude Mezieres yaşamını yitirdi!

26 Ocak 2022, 22:33
Paylaş
Ünlü çizgi roman yazarı Jean-Claude Mezieres yaşamını yitirdi!
Ünlü çizgi roman yazarı Jean-Claude Mezieres yaşamını yitirdi! Valerian efsanesini dünyaya sunan Fransız çizgi roman sanatçısı Jean-Claude Mezieres, 83 yaşında hayatını kaybetti. Star Wars gibi onlarca bilim kurgu filmine ve çizgi romanına ilham veren Mezieres'in ölümü sanat dünyasında büyük üzüntü yarattı.

Ünlü çizgi roman yazarı Jean-Claude Mezieres yaşamını yitirdi! Uluslararası bir başarıya imza atan Valerian çizgi romanıyla tüm dünyanın beğenisini toplayan ünlü çizer Jean-Claude Mezieres, 83 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Aralarında Star Wars'un da olduğu onlarca bilim kurgu filmine ve çizgi romanına ilham veren Mezieres'in ölümü sanat dünyasında büyük üzüntü yarattı.

jean-Claude Mezieres
jean-Claude Mezieres

Neredeyse bütün kariyeri boyunca Valerian üzerine çalışan Mezi eres, Kuzey Amerikalı okuyucu kitlesinin de dikkatiniüzerine çekmeye başarmıştı. 2017 yılında Luc Besson'un yönettiği, Dane DeHaan ve Cara Delevinge'in Valerian ve Laurelina karakterlerini oynadığı, Clive Owen, Rihanna, Ethan Hawk gibi güçlü isimlerin de yer aldığı Valerian and the city of a Thousand Planets filmiyle adını duymayan kalmadı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.