Gıda Hattı

Unilever 2030’da Karbon Pozitif Olacak

1 Aralık 2015, 14:21
Paylaş
Unilever 2030’da Karbon Pozitif Olacak

Cuma günü yapılan açıklamada Unilever’in 2020’ye kadar tüm kömürle elde edilen enerji kullanımlarını durduracağını ve 2030’a kadar ise tamamen yenilenebilir enerjiye geçeceği duyuruldu.

Geçtiğimiz ay içerisinde 80 ayrı firmayla birlikte sera gazı salınımlarını azaltacaklarını belirten bir anlaşmanın altına imza atan Unilever 2030 yılına kadar kullandığından daha fazla yenilenebilir enerji üreterek, fazlasını Unilever’in bulunduğu noktalarda satarak yerel işletmelere de temiz enerji sunmayı planlıyor.

Paris iklim değişikliği konferansından önce yaptığı açıklama ile Unilever’in temiz enerjiye verdiği önemin altını çizencarbon-emission CEO Paul Polman, Paris konferansının hırslı ve başarılı olmasını ümit ettiklerini belirterek, hedeflerinin 2050’ye kadar küresel anlamda 0’a ulaşmak olduğunu söyledi.

İklim değişikliğinin önüne geçilmezse sürdürülebilir ekonomik büyüme sağlanamayacağını da belirten Polman, bunun sadece Unilever için değil bütün firmalar için büyük bir sorun teşkil ettiğini ve herkesin üstüne düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.