Gıda Hattı

UNFI coin uçuyor! Fiyatı 10'a katladı! UNFI coin ne kadar oldu?

8 Haziran 2022, 13:45
Paylaş
UNFI coin uçuyor! Fiyatı 10'a katladı! UNFI coin ne kadar oldu?
UNFI coin ne kadar oldu? Kripto para ile uğraşan kişilerin gözü kulağı UNFI coin fiyatlarında. Unifi Protocol DAO’da yapılacak olan güncelleme için verilen olayın ardından UNFI coin bir anda zirveyi gördü. Peki UNFI coin ne kadar oldu?

UNFI coin ne kadar oldu? Unifi Protocol DAO’nun UNFI token’ı, büyük bir fiyat artışı yaşıyor. Peki UNFI coin kaç TL oldu?

UNFI coin ne kadar oldu?

Bugün yaklaşık 3.5 dolardan işlem gören token, yüzde 900’e yakın yükselişle 34.60 dolara çıktı. Daha sonra bir miktar düşüş yaşayan UNFI, TSİ 00:35 itibari ile 27.25 dolardan alıcı buluyor. Düşüşe rağmen UNFI’deki artış, hala yaklaşık yüzde 700.

“Büyük güncelleme” için onay çıktı

UNFI’daki bu fiyat artışı, Unifi Protocol DAO’da büyük bir güncelleme için verilen onayın ardından geldi.

Yükselişin doğrudan bu gelişmeye bağlı olup olmadığı bilinmemekle birlikte söz konusu güncelleme, protokolün ödül token’ı UP’da önemli değişiklikler getiriyor.

Yapılan basın açıklamasında, yeni ve geliştirilmiş UP’ın tüm ilgili Unifi ürünlerinin verimliliğini artıracağı, tüm UP sahiplerine daha fazla pasif getiri kazandıracağı kaydedildi.

Oluşturulan yeni teşvik sistemiyle beraber Unifi Protocol’deki toplam kilitli varlık değerinin (TVL) artırılması hedefleniyor. Ekip, şimdiden bu hedefe belli ölçüde ulaşmış görünüyor. Protokolde kilitli varlıkların değeri, bugün 20 milyon doları buldu.

Kripto para nasıl üretilir?

Paraların merkezi bir otorite ya da hükümete bağlı olmadığını belirtmiştik. Bu paraların üretimi de tıpkı varlıkları gibi bütünüyle kullanıcı temelli bir modele sahip. İlk olarak bilmemiz gerekli olan şey, her kripto para biriminin belirli bir üretim sınırı vardır. Bitcoin'i örnek alacak olursak ilk yayımlanan protokollerinde yalnızca 21 milyon Bitcoin bulunabilir maddesi yer almakta. Yani üretim açısından bir sınırı bulunuyor. Bu sebeple de gün geçtikçe bu paraya olan rağbet artıyor çünkü bulunması giderek zorlaşıyor ve daha küçük parçalara bölünüyor.

Üretim işlemine tekrar dönecek olursak kripto para üretim işlemi kelimenin tam manası ile madencilik (mining) biçiminde oluyor. Yani nasıl altın bulmak için kazılar yapılıyorsa kripto para bulmak için de matematik sorunları, yazılımlar tarafından çözülmeye çalışılıyor. Herkesin çözebilme ve üretebilme hakkı olduğu için de en çok çalışan, daha çok üretiyor diyebiliriz. Evet, siz de gerekli teknolojik sistemlere (temel olarak işlemci gücü ve internet bağlantısı) sahipseniz siz de bu üreticilerden biri olabilirsiniz.

Bitcoin / Kripto para nasıl alınır?

Kripto paraların en popüleri ve en çok yatırım yapılan olan Bitcoin gibi farklı kripto para türlerini de alım satımı yapabileceğiniz birçok site bulmuyor. Peki Bitcion veya diğer kripto paralar nasıl alınır? İşte Türkiye'deki kripto para borsalarından kripto para alım ve satış işlemlerini nasıl yapacağınız ile ilgili bilgiler.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.