Gıda Hattı

Unakıtan: Kuraklıkla İlgili Tedbirler Alıyoruz

28 Haziran 2007, 13:42
Paylaş

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, "Şimdiye kadar pek yaşamadığımız bir kuraklık yaşıyoruz. Kuraklıkla ilgili bazı tedbirler alıyoruz" dedi.

Bakan Unakıtan ve Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz, Eskişehir Ticaret Borsası'nı ziyaret etti. Ticaret Borsası Meclis toplantısına katılan Unakıtan ve Yılmaz, Ticaret Borsası Başkanı Selim Öğütür'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan Unakıtan, Eskişehir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Çetin Sızanlı'nın son zamanlarda yaşanan kuraklık nedeniyle çiftçiye ödenen paraların artıp artmayacağını sorması üzerine, şöyle konuştu:

"Bu kuraklık şimdiye kadar pek yaşamadığımız bir durumdu. Türkiye harita üzerinde bakıldığında hilal şeklinde bir kuraklık yaşıyor. Bununla ilgili bir çalışmamız var. Tarım ve Köyişleri Bakanı ve ilgili kişilerle bir toplantı yaptık. Borçların ertelenmesini de içeren bir kararname hazırladık. Çalışma son aşamaya geldi. Bir iki güne kadar Başbakan Erdoğan'a sunarız. Kuraklıkla ilgili bazı tedbirler alıyoruz. Ayrıntıları Tarım ve Köyişleri Bakanı açıklayacak. Bu kararnamenin içine Eskişehir'i de aldık."

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.