AramaArama
Gıda Hattı

Un sanayicileri iftarda buluştu!

8 Haziran 2017, 17:14
Paylaş
Un sanayicileri iftarda buluştu!

Un sektöründe hizmet veren kuruluşları bir çatı altında toplayan Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) tarafından düzenlenen iftar yemeği, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in katılımıyla gerçekleşti. İftarda hasat öncesi rekolte beklentileri, TMO politikaları, un ihracatı gibi konular konuşuldu.

18 milyar TL’lik ekonomik büyüklüğüyle ülkemizin en büyük tarımsal sanayi sektörlerinden biri olan un sanayinin en önemli temsilcisi TUSAF, 7 Haziran Çarşamba günü verdiği iftar yemeğinde sektör temsilcilerini de bir araya getirdi.

tusaf-faruk-celik-gidahattiTUSAF Başkanı Eren Günhan Ulusoy’un ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğine, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, Müsteşar Yardımcısı Vekili Hasan Özlü ve Dr. Durali Koçak , Gıda ve Kontrol Genel Müdürü V. Muharrem Selçuk, Bitkisel Üretim Genel Müdürü V. Mesut Akdamar, TİGEM Genel Müdürü Mehmet Taşan, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ali Recep Nazlı, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu,  Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Ayhan Karayama ile kamu kuruluşları temsilcileri katıldı.

Rekolte beklentileri konuşuldu

Hasat öncesinde rekolte beklentileri, TMO politikaları, un ihracatı, bakanlıklar arası koordinasyon ve TUSAF’ın faaliyet ve etkinlerinin de konuşulduğu iftar yemeğine, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Uğur Aydemir, milletvekilleri, un sanayicileri, tüccarlar, laboratuvar cihaz üreticileri, depolama ve taşıma faaliyeti yapan firmalar ile değirmen makinecileri de yer aldı.

tusaf-amblem-gidahattiTürkiye Un Sanayicileri Federasyonu

Sektöre yön vermek, sorunların tespit edilip ortadan kaldırılması için çaba göstermek, yenilikçi, katılımcı, paylaşımcı, girişimci, yaratıcı ve ekip çalışmasına önem veren bir sektör kültürü oluşturmak amacıyla 2004 yılında kurulan Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Yönetim Kurulu Başkanlığını Eren Günhan Ulusoy yürütüyor. 8 dernek ve 407 üyeden oluşan Federasyona üye dernekler; Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği, Ege Bölgesi Un Sanayicileri Derneği, Marmara Un Sanayicileri Derneği, Anadolu Un Sanayicileri Derneği, Çukurova Un Sanayicileri Derneği, Orta Anadolu Un Sanayicileri Derneği, Karadeniz Un Sanayicileri Derneği ve Doğu Anadolu Un Sanayicileri Derneği.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.