AramaArama
Gıda Hattı

Un Sanayicileri başkanını seçti

5 Mayıs 2015, 14:58
Paylaş
Un Sanayicileri başkanını seçti

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu’nun (TUSAF) yeni başkanı, Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy oldu.

TUSAF’ın 2 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda, 3 yıl için Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Eren Günhan Ulusoy, görevi TUSAF’ın kurucuları arasında yer alan ve 10 yıldır da TUSAF başkanlığını yürüten Erhan Özmen’den devraldı.

Genel Kuruldaki konuşmasında, son beş yıldır dünya un pazarının lideri olan sektörün önünde zorlu bir sürecin olduğunun altını çizen TUSAF Başkanı Ulusoy, “Türk un sanayinin dünya pazarlarında gösterdiği başarı, gerek ihracatçı, gerekse iç pazar tedarikçileri olarak bizleri sektör otoritelerinin odağında tutuyor. Bulunduğumuz yeri korumak ve geliştirmek ise ciddi bir emek ve sektörel birliktelik istiyor.” dedi.

Önümüzdeki süreçte un sektörü ile ilgili Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Fırıncılar Federasyonu, Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) gibi kurumlarla çalışmalar yürüteceklerini belirten Ulusoy, şunları söyledi:

“Federasyonumuzun alt yapısını oluşturan sekiz tane derneğimiz ile koordineli olarak, sanayicimizin ve tüccarımızın sorunlarına destek olacağız. TUSAF yönetim kurulu olarak politikalarımızı bütün sektör paydaşlarımızın yararını gözeterek oluşturacağız.  İhracatçı, İç piyasacı ve bölge ayrımı olmaksızın, bütün sanayicimizi kucaklayacağız. Bu anlamda geçmişe değil geleceğe odaklanan, ama geçmişin tecrübelerinden yararlanan bir politika izleyecek,  yenilikçi, katılımcı, yaratıcı ve ekip çalışmasına önem veren, bireysel çatışmaları azaltan bir felsefeyi benimseyeceğiz.”

Yeni dönemde TUSAF’ın başkan yardımcılıklarını ise Ali Rıza Menemenlioğlu ile Selçuk Aydınalp yürütecek. Günhan Ulusoy Başkanlığındaki yeni yönetimde ayrıca Ata Altay, Bekir Tosun, Celalettin Yılmaz, A. Ergin Okandeniz, Hüseyin Mirioğlu, Kenan Aydıngüler, Mesut Okyay, Murad Bertan, Selçuk Aydınalp, Şeyhmus Duyan ve Vecdi Kozlu bulunuyor.

Türk halkının kaliteli beslenmesi yolunda çalışmalar yapmak, un sanayi ve sektör paydaşlarının haklarını korumak üzere 2004 yılında kurulan TUSAF, Türk un sanayini ulusal ve uluslararası platformlarda temsil ediyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.