AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Çocuklara doğa eğitimi için Umut Yeşerten Şarkılar söylediler!

Çocuklara doğa eğitimi için Umut Yeşerten Şarkılar söylediler!
2 Nisan 2018, 14:28

TEMA Vakfı, 1 Nisan Pazar gecesi NTV’nin katkılarıyla Türkiye’nin en sevilen yüzlerini “Umut Yeşerten Şarkılar” özel yayınıyla, çocuklar ve doğa için bir araya getirdi. Gecede gönderilen SMS'ler ve bağışlarla 60 bin çocuğun doğa eğitimine katkıda bulunuldu.

Ünlü sanatçılar, TEMA Vakfı tarafından düzenlenen “Umut Yeşerten Şarkılar” özel yayınında gönüllü olarak sahneye çıktı.

SMS’ler ve bağışlarla doğa eğitimine katkı yaptılar

1 Nisan Pazar akşamı İş Sanat Konser Salonu’nda gerçekleşen program, NTV kanalında canlı olarak yayınlandı.

Tüm şarkıların 'çocuklar' ve 'doğa' için söylendiği “Umut Yeşerten Şarkılar” özel yayınında 3464'e gönderilen SMS’ler ve bağışlarla 60 bin çocuğun doğa eğitimine katkıda bulunuldu.

Güldüy Güldüy Ekibi

Ünlü sanatçılar şarkılarıyla ve mesajlarıyla sahne aldı 

Sunuculuğunu Gülay Afşar ile Yiğit Özşener’in üstlendiği programda; Aybüke Pusat, Ayça Ayşin Turan, Aytaç Şaşmaz, Birce Akalay, Burak Sevinç, Caner Cindoruk, Defne Samyeli, Doğukan Polat, Eren Vurdem, Gizem Karaca, Görkem Sevindik, Güldüy Güldüy Ekibi, Kadir Doğulu, Melis Tüzüngüç, Meltem Yılmazkaya, Mert Fırat, Özcan Deniz, Pelin Akil, Serhat Kılıç, Tolga Sarıtaş, Yonca Lodi ve Yurdaer Okur mesajları ve şarkıları ile sahneye çıktı.

Gizem Karaca

Müzik direktörlüğünü Behzat Gerçeker’in yaptığı yayında, ENBE Orkestrası da sanatçılara performanslarında eşlik etti. Proje danışmanlığını Filiz Burhan'ın yaptığı ve NTV’nin katkılarıyla canlı yayınlanan program sosyal medyada da büyük ilgi gördü, yayın esnasında tüm Türkiye’den yapılan bağışlarla çocukların doğa eğitimine katkı sağlandı.

Defne Samyeli

TEMA Vakfı Doğa Eğitim Programları

TEMA Vakfı 20 yılı aşkın süredir okul öncesinden üniversiteye kadar eğitim sisteminin her basamağı için Doğa Eğitim Programları geliştiriyor ve yürütüyor. Bugüne kadar üç milyondan fazla çocuğa ulaşılan programlar; yaş gruplarına göre Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA ve Lise TEMA olarak adlandırılıyor.

tema-vakfi-agac-kardesligi-gidahattiMilli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan iş birliği anlaşması çerçevesinde, eğitim programları, ulusal çapta, gönüllü öğretmenler tarafından okullarda her yıl yüz binden fazla çocuğun katılımıyla uygulanıyor. Programlarda yer alan etkinliklerde toprak, hava, su, biyolojik çeşitlilik, çevre etiği gibi konular her yaş grubuna özel gelişim basamakları dikkate alınarak ele alınıyor. Her programa özel öğretmenler için etkinlik rehberleri, öğrenciler için malzemeler (gözlem kutuları, posterler, rozetler) TEMA Vakfı tarafından okullara ulaştırılıyor.

Doğa eğitim çalışmaları ile çocukların doğa ile olan bağlarını güçlendirmek, doğada keşfederek vakit geçirmelerini desteklemek, doğaya duyarlı davranış ve tutumlar sergileyen bireyler olmalarına katkı sağlamak,  fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimlerini desteklemek amaçlanıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.